RTX 3090 bilgisayar toplama

Az cok arastirdim evet 5950X daha iyi ama aralarinda cok fazla fiyat farki var ve 4-5 FPS için o kadar parayi vermek bana cok mantikli gelmedi.
İşlemcilerde FPS farkına bakılmaz,o aradaki fps farkını fazla çekirdek ve hyperthreadinge veriyorsun.İleride bu sana çok büyük olanak sağlayacak.

12. Nesil bekle diyen bile var. Baya komik olmuş. Seneye alırsın 12. nesili bekleyeceksen.
PSU'yu en az 80+ Gold, güzel bir model almalısın.
Kasayı da daha hava alan, mesh bir kasa almak daha mantıklı. 3090'ın çok fazla güç çektiğini ve (FE olduğunu düşününce) fazla ısınacağını tahmin edebiliriz. Ben 5000D Airflow öneririm.
Soğutucuya gelirsek, Z73 satan yer göremedim. Amazon fiyatı da 270$. MSI CoreLiquid K360 bakabilirsin. Performans olarak ne kadar fark ederler bilmiyorum ama o da çok güzel bir soğutma.

12. Nesil bekle diyen bile var. Baya komik olmuş. Seneye alırsın 12. nesili bekleyeceksen.
Kasayı da daha hava alan, mesh bir kasa almak daha mantıklı. 3090'ın çok fazla güç çektiğini ve (FE olduğunu düşününce) fazla ısınacağını tahmin edebiliriz. Ben 5000D Airflow öneririm.
Soğutucuya gelirsek, Z73 satan yer göremedim. Amazon fiyatı da 270$. MSI CoreLiquid K360 bakabilirsin. Performans olarak ne kadar fark ederler bilmiyorum ama o da çok güzel bir soğutma.
Yazdıklarıma iyi bak.

12. nesil bekle diyen bile var. Bayağı komik olmuş. Seneye alırsın 12. nesili bekleyeceksen.
Kasayı da daha hava alan, mesh bir kasa almak daha mantıklı. 3090'ın çok fazla güç çektiğini ve (FE olduğunu düşününce) fazla ısınacağını tahmin edebiliriz. Ben 5000D airflow öneririm.

850W - Be Quiet! Straight Power 11 Platinum almayi düsünüyordum
Sogutucu olarak da Z73 alma imkanim var yurt disindan :)

Geri
Yukarı