Çözüldü RTX 3090 Hashrate Düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertoflas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, Gigabyte Aorus Xtreme RTX 3090 ekran kartı sahibiyim. Ethereum kazımı yapmak istiyorum ancak 115 Mh'lerde başlayıp yarım saat ıcınde 60'a sabitleniyor. 100 Mh seviyelerine sabitlemek için nasıl ayar yapmam gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar dilerim.
Kullandığım Program: NBMiner

Çözüm
Sonuç olarak kendimce sağlıklı bulduğum Afterburner ayarlarını ve sıcaklığı paylaşıyorum. Bu konuya sonradan bakıp fikir almak isteyen ve benim gibi kartı riske atmaktan çekinen arkadaşlar bu ayarlar ile 95 100 mh arası değerler alıp mining yapabilirler. Tabii kartın 120 125 mh kazabildiğini de unutmayalım. İsteyen arkadaşlar termal ped değişimi ile daha yüksek sonuçlar alacaktır. Son mesajda ayarlarımın görsellerine bakabilirsiniz. İyi forumlar.
Güncelleme : Kasam büyük olduğundan ekstra 3 tane daha 120mm fan ekledim ve kasamın açılır kapanır yan camını ufak bir aralıkla açtım. Sonrasında power limiti 62 den 68 e çıkardım ve sıcaklığı 94 dereceye sabitledim. 95 100 mh ortalama kazımım 110 115 seviyesine çıktı.
Sonuç olarak kendimce sağlıklı bulduğum Afterburner ayarlarını ve sıcaklığı paylaşıyorum. Bu konuya sonradan bakıp fikir almak isteyen ve benim gibi kartı riske atmaktan çekinen arkadaşlar bu ayarlar ile 95 100 mh arası değerler alıp mining yapabilirler. Tabii kartın 120 125 mh kazabildiğini de unutmayalım. İsteyen arkadaşlar termal ped değişimi ile daha yüksek sonuçlar alacaktır. Son mesajda ayarlarımın görsellerine bakabilirsiniz. İyi forumlar.
Güncelleme : Kasam büyük olduğundan ekstra 3 tane daha 120mm fan ekledim ve kasamın açılır kapanır yan camını ufak bir aralıkla açtım. Sonrasında power limiti 62 den 68 e çıkardım ve sıcaklığı 94 dereceye sabitledim. 95 100 mh ortalama kazımım 110 115 seviyesine çıktı.

Dosya Ekleri

• 3090.png
    3090.png
    47,4 KB · Görüntüleme: 89
  • 30902.png
    30902.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleme:
Çözüm
Hocam bende de bu kart var 107mh işe başlayıp 65'e düşüyor 85'e zamanla sabitliyor. Balkonda tutuyorum 36 derecede çalışıyor. Sizin ayarı yaparken 55 dereceye çıktı ve kazma hızı 45'e kadar düştü. Memory sıcaklığı 108. Resimdeki ayarları bulamadım msi afterburner'da. Bana ulaşır mısınız

Son düzenleme:
Hocam bende de bu kart var 107mh işe başlayıp 65'e düşüyor 85'e zamanla sabitliyor. Balkonda tutuyorum 36 derecede çalışıyor. Sizin ayarı yaparken 55 dereceye çıktı ve kazma hızı 45'e kadar düştü. Memory sıcaklığı 108. Resimdeki ayarları bulamadım msi afterburner'da. Bana ulaşır mısınız
msi afterburnerda. power %75 core clock -100 memory clock 1500 yaparsan 120 mh alırsın hocam ama ısınır cok fazla . ben 105 mh kazıyorum power %67 core clock -200 memory clock 900 yaparak . 96 derecede memory junction . ama zorlamak ıstersenız ılk soledıklerımı yapabılırsınız tabı fanlar %100 de.

Arkadaşlar Gigabyte kartlar ile mining yapıyorsanız o pedleri mutlaka değiştirin. Aynı modelin 3080'i var bende kart ilk çalıştırdığımda OC ayarları yapılı halde bile bellek sıcaklığına takılıyordu 110 derece oluyordu. Daha sonra baktım padleri değiştirdim.Back plate ile vramlerin arasında pad yoktu artı olarak koydum. Sonuç şu şekilde şu anda ortalama 22 derece ortam sıcaklığında bellek sıcaklığı 72 derece çekirdek ise 47-48.Bu işten anlayan arkadaşlar GDDR6X Belleklerin çok sıcak çalıştığını bilir.Fakat padleri değiştirinceye kadar. Fan devri %100. Mining yapıyorsanız o padleri değiştirin abi eziyet etmeyin cihazlarınıza. İyi forumlar.

msi afterburnerda. power %75 core clock -100 memory clock 1500 yaparsan 120 mh alırsın hocam ama ısınır cok fazla . ben 105 mh kazıyorum power %67 core clock -200 memory clock 900 yaparak . 96 derecede memory junction . ama zorlamak ıstersenız ılk soledıklerımı yapabılırsınız tabı fanlar %100 de.
Şuan bi arkadaşın tavsiyesiyle sabahları 100 akşamları 120mh alabiliyorum. Arka plaka çok ısınıyor memory sıcaklığı 110dereceydi. Arkaya termal pad aldım, üstüne metal blok koydum soğutucu olarak satılanlardan, birde fan taktım arkası baya iyi oldu. Yinede termal pad değiştirmem lazım 2cm termaltek sipariş ettim iyisinden, satıcı bana oyun oynadı 150tl iken aldım 360tl (Hüseyin dağdelen gittigidiyor) yaptı stok yok iptal et dedi gelince aynı paradan vericem sana dedi. uğraştırıyor ilandan da kaldırmadı. GittiGidiyor yardımcı olmaya çalışıyor olmazsa tüketici hakem heyetine başvurucam.

Yeni konular

Geri
Yukarı