RTX 3090 mining kazancı nedir?

Çok değişiyor sıcaklıklar. Normalde 100 derecede çalışıyor Suprim X, hem de OC yapmadığım halde. İlk başlarda sıcaklıklar daha düşüktü, +1100 veriyordum ve sıcaklıklar 100-102 oluyordu, şimdilerde çok daha sıcak. +0 memory clock ile bile 100 derece. Asus +1400 ile 102 derece. Termal pedleri değişmiş bir Suprim X +1300 ile 84-86 derece. Sıcaklık farkını en rahat bu şekilde anlatabilirim.

Uzaktan kontrol edebildiğiniz bir sistem. Ağ bağlantısı mevcut olduğu müddetçe her ayarı değiştirebiliyorsunuz. Ağ bağlantısı olmazsa zaten mining yapamazsınız. Oc yapabiliyorsunuz, sisteme restart attırabiliyorsunuz, bir monitöre klavyeye veya mouse'a ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken USB 3.0 bir belleğe yada SSD'ye İS'yi yazmak ve ondan boot etmek. Driverlarla falan uğraşmıyorsunuz. Driver güncellemesi gelince otomatik yapıyor falan. Baya tatlı bir sistem kısaca.
ben suprim çalıştırıyorum sana hiveos oc ayarlarını söyliiyim 55 56 derecede 120mh stabil kazım yap

CORE= - 300
MEM= 2400
PL= 300w
FAN= 65

ben suprim çalıştırıyorum sana hiveos oc ayarlarını söyliiyim 55 56 derecede 120mh stabil kazım yap

CORE= - 300
MEM= 2400
PL= 300w
FAN= 65
3080 120MH? Mümkün değil. Windows'ta ayarlarınızdan çok daha yüksek oc veriyorum zaten. HiveOS'te Windows'ta verdiğinizin iki katını veriyorsunuz. 1200 mhz Windows, 2400 HiveOS. Elinizdeki kart 3090'dır. Ayrıca 55-56 derece dediğiniz şey çekirdek sıcaklığı. Ne yapayım 55 derece çekirdeği, ramler 100 derecenin altında olmalı ki kart uzun ömürlü çalışsın. Ona kalırsak çekirdek sıcaklığım 39 derece. Ayrıca 3080'im 220W ile çalışıyor. 3090'da bile 300W çok yüksek. 275 civarlarına düşmeyi deneyin.
OC'siz.
1631551758656.png

OC'li.
1631551994850.png

3080 120MH? Mümkün değil. Windows'ta ayarlarınızdan çok daha yüksek oc veriyorum zaten. HiveOS'te Windows'ta verdiğinizin iki katını veriyorsunuz. 1200 mhz Windows, 2400 HiveOS. Elinizdeki kart 3090'dır. Ayrıca 55-56 derece dediğiniz şey çekirdek sıcaklığı. Ne yapayım 55 derece çekirdeği, ramler 100 derecenin altında olmalı ki kart uzun ömürlü çalışsın. Ona kalırsak çekirdek sıcaklığım 39 derece. Ayrıca 3080'im 220W ile çalışıyor. 3090'da bile 300W çok yüksek. 275 civarlarına düşmeyi deneyin.
OC'siz.
Eki Görüntüle 1165092

OC'li.
Eki Görüntüle 1165101
aynen 3090 için demştimde hiveostan çekirdek sıcaklıklarına nasıl bakacağım onu bulamadım bitürlü 300 ün aşasına düşemem reis suprimx kullanıyorum 24 pinli işlemci 450w karttan bahsediyorum çekirdek sıcaklıklarına bakacağım program varmı hiveos işletim sisteminde bakayım ona göre ayar yapiyim
ram sıcaklıkları pardon
OC'siz.
Eki Görüntüle 1165092

OC'li.
Eki Görüntüle 1165101
ram sıcaklıkları pardon
OC'siz.
Eki Görüntüle 1165092

OC'li.
Eki Görüntüle 1165101
sadece evgaları birtürlü sıcaklıklarını düşüremiyorum mh yi yükseltemiyorum oda herkeste olan bi sorunmuş

Dosya Ekleri

• 2021-09-14.png
    2021-09-14.png
    84,7 KB · Görüntüleme: 197
aynen 3090 için demştimde hiveostan çekirdek sıcaklıklarına nasıl bakacağım onu bulamadım bitürlü 300 ün aşasına düşemem reis suprimx kullanıyorum 24 pinli işlemci 450w karttan bahsediyorum çekirdek sıcaklıklarına bakacağım program varmı hiveos işletim sisteminde bakayım ona göre ayar yapiyim
ram sıcaklıkları pardon

ram sıcaklıkları pardon

sadece evgaları birtürlü sıcaklıklarını düşüremiyorum mh yi yükseltemiyorum oda herkeste olan bi sorunmuş
Her kartın çekirdeği aynı sıcaklıkta olacak diye bir şey yok. Bende de Asus ROG var. Suprim'den daha sıcak çekirdeğe fakat daha soğuk ram sıcaklıklarına sahip. Eğer T-Rex miner kullanırsan HiveOS'ten ekran görmeyi açarsın, konsolda T-Rex minerda memory sıcaklıkları gözükür. HiveOS ne yazık ki memory'i kendi göstermiyor saçma bi şekilde.

Her kartın çekirdeği aynı sıcaklıkta olacak diye bir şey yok. Bende de ASUS ROG var. Suprim'den daha sıcak çekirdeğe fakat daha soğuk RAM sıcaklıklarına sahip. Eğer T-Rex Miner kullanırsan Hive OS'ten ekran görmeyi açarsın, konsolda T-Rex Miner'da Memory sıcaklıkları gözükür. Hive OS ne yazık ki Memory'i kendi göstermiyor saçma bir şekilde.

Bir deneyeyim bu EVGA'lar böyleymiş ama her yerde aynı şeyi yazmışlar stabil olmuyor busefer suprimleride ısıtıyor EVGA'ları satmayı düşünüyorum 1 hafta olmadı alalı kartı sıcacık çalışıyor :D
Her kartın çekirdeği aynı sıcaklıkta olacak diye bir şey yok. Bende de Asus ROG var. Suprim'den daha sıcak çekirdeğe fakat daha soğuk ram sıcaklıklarına sahip. Eğer T-Rex miner kullanırsan HiveOS'ten ekran görmeyi açarsın, konsolda T-Rex minerda memory sıcaklıkları gözükür. HiveOS ne yazık ki memory'i kendi göstermiyor saçma bi şekilde.
trex yaptım hive den ama nerede görücem o sıcaklıkları bulamadım

Son düzenleme:
Bir deneyeyim bu EVGA'lar böyleymiş ama her yerde aynı şeyi yazmışlar stabil olmuyor busefer suprimleride ısıtıyor EVGA'ları satmayı düşünüyorum 1 hafta olmadı alalı kartı sıcacık çalışıyor :D

trex yaptım hive den ama nerede görücem o sıcaklıkları bulamadım
Hani HiveOS'te normalde kendi bi arayüzü var ya. Siteden bahsetmiyorum. Flaşı takıp açıyoruz bilgisayarı monitöre görüntü geliyor. Onu, eğer makineyle aynı ağa bağlıysan HiveOS üzerinden telefon uygulamasında görebiliyorsun. VNC bağlantı. Ekrana bakacaksın. Ekranda yazacak.

Hani HiveOS'te normalde kendi bi arayüzü var ya. Siteden bahsetmiyorum. Flaşı takıp açıyoruz bilgisayarı monitöre görüntü geliyor. Onu, eğer makineyle aynı ağa bağlıysan HiveOS üzerinden telefon uygulamasında görebiliyorsun. VNC bağlantı. Ekrana bakacaksın. Ekranda yazacak.
he anladım teşekkür ederim sabah baktımda ekran değişmiş zaten ama fark etmedim dikkatli incelemedim akşam bir bakayım

Geri
Yukarı