RTX 4060 laptop sonuçları normal mi?

Peki hocam bu performans düşüklüğünün sebebi ne olabilir? 140w RTX 4060 kullanıyorum fakat sorunu anlamış değilim ayrıca dediğinize göre MUX switchin kapalı olması kötü bir şey ki ben açıkta tutuyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Güç ayarlarında yüksek performans işaretli mi?

Peki hocam bu performans düşüklüğünün sebebi ne olabilir? 140W RTX 4060 kullanıyorum fakat sorunu anlamış değilim ayrıca dediğinize göre MUX Switch'in kapalı olması kötü bir şey ki ben açıkta tutuyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

140W kullanman pek önemli değil voltaj limiti var, sıcaklıktan dolayı olabilir gibi geldi bana. Furmarkta'da 83 pek iyi denemez.

neredeki güç ayarı?

Hocam sıcaklik deyince aklima geldi, 82°ye geldiği zaman (thermal target 82°) sanırım clock kısıyor. Peki bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Neredeki güç ayarı?

Hocam sıcaklik deyince aklima geldi, 82°ye geldiği zaman (thermal target 82°) sanırım clock kısıyor. Peki bu sorunu nasıl çözebilirim?

Normalde GPU limiti 86 derece olur, Armoury Crate'ten de ayarı var onun gene.

perf..png

turbo.png

elle.png

Bu hazır ayarlardan mı yoksa manuel olarak bir şeyler değiştirerek mi kullanmalıyım? (manuelde bir şeyler arttırırsam veya azaltırsam garanti dışı kalır mı?)

perf..png

turbo.png

elle.png

Bu hazır ayarlardan mı yoksa manuel olarak bir şeyler değiştirerek mi kullanmalıyım? (manuelde bir şeyler arttırırsam veya azaltırsam garanti dışı kalır mı?)
@Artoria Pendragon

Son düzenleme:
Afterburner yükleyip güç tüketimi ve frekansları takip edin.

Kartın 140w profili olması kartın hep o güçte çalışacağı anlamına gelmiyor. Orada işlemci ne kadar müsait RAM ne kadar kullanılıyor ve sıcaklık durumu nedir gibi bir çok değişken mevcut.

Ve 4060 için 140w çok yüksek bir miktar gibi geldi bana, bilgisayarınızın marka modeli nedir tam olarak?

Bir şey soracaktım FurMark testi nasıl yapılır? 4060 ASUS TUF A15 var bende. MSAA off, çözünürlük 1920-1080 yaptım. 30 dakika boyunca böyle mi çalıştıracağım?

Hayır kendisi bir süre sonra zaten kapanıyor. İnternetten indirerek yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2023-08-17 121828.png

Kırmızı ile işaretli kısımlardan hazır olarak veya gri ile işaretlediğim kısımlardan kendin seçerek başlatabilirin. Test süreleri aynı.

Afterburner yükleyip güç tüketimi ve frekansları takip edin.

Kartın 140W profili olması kartın hep o güçte çalışacağı anlamına gelmiyor. Orada işlemci ne kadar müsait RAM ne kadar kullanılıyor ve sıcaklık durumu nedir gibi birçok değişken mevcut.

Ve 4060 için 140W çok yüksek bir miktar gibi geldi bana, bilgisayarınızın marka modeli nedir tam olarak?

Nasıl kullanacağım? Dediğiniz yer nereden açılıyor?

Garanti dışı kalmaz, thermal target kısmı dediğim yer ve sıkıntı yok gözüküyor.

Anladım,

elle.png

Base clock offset ve Memory clock offset kısmını arttırsam sorun olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı