RTX 4060 Ti ekran kartında "kod 43" hatası nasıl geçer?

Destekle iletişime geçmeyi deneyeceğim hocam o zaman. Çok büyük bir hevesle almıştım sistemi.

Hocam aynı olay benim de başıma geldiydi oturup ağlamıştım ikinci el bir kart almıştım hevesle eve geldim bir de ne göreyim kod 43 :D ne yaptıysam ne ettiysem olmadı iade edip paramı aldım şimdi bir 2060S aldık idare ediyor sizde de şans yok benim gibi.

Destek saat 18'e kadar çalışıyormuş yarın konuşacağım. Bu hatanın yazılımsal olma şansı var mı?

Maalesef. Yazılımsal durumlarda bu koda düşmüyor. Daha farklı sorunlar ortaya çıkıyor.

RX 6650 XT ekran kartimin surucusu bozulmustu, AMD uygulamasi yuklu ama acamiyordum. Surucu yuklemeyi denedigimde donanim arizasi tespit ettik diyordu kurulum programi. Aygit yoneticisinde dogru calismiyor tarzi bir sey ve yaninda kod 43 yaziyordu sizin gibi, belki bir ihtimal deyip DDU ile surucu silmeyi denedim ve tekrardan kurdum, duzgun sekilde kuruldu su an kartim sorunsuz calisiyor. Sizde deneyebilirsiniz. Kod 43 yerine baska bir kodda olabilir ama 43 diye hatirliyorum.
kod 43 alıyor olamazsınız kod 43 hatası sadece arızalı ekran kartlarında çıkan bir durum sizin hata kodunuz farklıdır.

O zaman yarın mesai saatleri arasında destekle iletişime geçip sistemi iade edeceğim.

Tüm sistemi mi iadeye yollamalıyım yoksa sadece ekran kartını mı?

1701100920074.png

Umarım zorluk çıkarmazlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı