RTX 4060 Ti iyi mi?

kornstyla

Picopat
Benim bütçemin yettiği en yüksek ekran kartı RTX 4060 Ti. Duyduğum kadarıyla bu ekran kartı fiyatını hak etmiyormuş. VRAM az gelir falan diyorlar genelde. Sizce RTX 4060 Ti ekran kartının durumu nasıl? Alınır mı? Yoksa yerine önerdiğiniz -aynı fiyata ya da daha ucuza- bir ekran kartı var mı?

Not: Allah rızası için AMD önermeyin midem bulanıyor.

Saf güç olarak 3060 Ti'dan çok farkı yok. DLSS 3.0 ve Frame Generation en büyük farklılıklar.

Bence iyi değil ama bize çok bir seçenek de bırakmıyorsun zaten al geç.

1080P oyun oynuyorsan yeter de artar. Bazı optimizasyon özürlü oyunlara bakıp da VRAM yetmiyor deniyor bazen. Yayıncı ve editörler de açıkladı bu hususu. Adamlar bizde RTX 4090 vs. var diyor. Oyun hatalı da olsa brute force ile bizde saçma VRAM isteyen oyunlar çalışıyor bir şekilde. Buna aldanıp VRAM yetersiz kalır endişesine düşmeyin diyorlar. BF 2042 oynuyorum 1080P çözünürlükte. RTX 2070'in 8 GB VRAM'i rahat rahat yetiyor.

1080P oyun oynuyorsan yeter de artar. Bazı optimizasyon özürlü oyunlara bakıp da VRAM yetmiyor deniyor bazen. Yayıncı ve editörler de açıkladı bu hususu. Adamlar bizde RTX 4090 vs. var diyor. Oyun hatalı da olsa brute force ile bizde saçma VRAM isteyen oyunlar çalışıyor bir şekilde. Buna aldanıp VRAM yetersiz kalır endişesine düşmeyin diyorlar. BF 2042 oynuyorum 1080P çözünürlükte. RTX 2070'in 8 GB VRAM'i rahat rahat yetiyor.

İleride ne olur bilemem ama şu anlık 1080p oynayacağım oyunlarımı. Zaten ağırlıklı olarak Valorant oynuyorum. Ama yeni bilgisayarımı alınca Forza Horizon 5, FIFA, NFS Unbound gibi oyunları da oynayacağım.

Peki ileride yetersiz gelirse RAM'den ekleme gibi bir şey yapılıyor mu?

Ben kullanıyorum gayet memnunum, saf güç olayında da kullanım amacına bağlı yani ama dlss 3.0 olması bile tercih sebebi zaten

Valla ben pek anlamıyorum donanımlardan ama videolardan izlediğim kadarıyla gerçekten sırf DLSS 3.0 için bile alınır. Teşekkür ederim tecrübeni aktardığın için.

Yani alınır diyorsunuz yanlış anlamadıysam. Ben de DLSS 3.0'a aşık oldum sırf o yüzden RTX 40 serisi ekran kartı istiyordum.
Yani... Aslında DLSS 3.0 güzel bir teknoloji fakat her oyuna gelecek mi belli değil... Pek önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı