RTX 4060 Ti NVIDIA Performans penceresindeki "İnce Ayar" nedir?

Prosper Blade

Hectopat
NVIDIA performans ayarında otomatik ince ayarı etkinleştirdim. Bu özellik ne işe yarar, açmalı mıyım?

IMG_20231208_133610.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz frekans ekliyor, overclock gibi düşün. Ben bir ara çok yapıyordum da ilk hatada sıfırlanınca yapmamaya başladım. Çok uzun sürüyor çünkü her defasında yarım saat onu beklemek.

Bende kapatıp sıfırla seçeneğine tıkladım zaten hep 2550 MHz de çalışıyor. Oyunlarda ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim? Hep yük işlemcide kalıyor.

Bende kapatıp sıfırla seçeneğine tıkladım zaten hep 2550 MHz de çalışıyor. Oyunlarda ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim? Hep yük işlemcide kalıyor.

Ekran kartı kulanımını artırmak için işlemci ve RAM'lere overclock yapacaksın. Ya da o parçaları daha iyilerine yükselteceksin. Ekran kartına overclock ancak kendisi %99'a vurduğunda yapılırsa anlamlı olur.

Ekran kartı kulanımını artırmak için işlemci ve RAM'lere overclock yapacaksın. Ya da o parçaları daha iyilerine yükselteceksin. Ekran kartına overclock ancak kendisi %99'a vurduğunda yapılırsa anlamlı olur.

Oynadığım oyunlar basit olduğu için %40 kullanımı bile geçmiyor ikisi de R5 5600 işlemcim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı