RTX 4060'lı laptop tavsiyesi

mr7blonde

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bir süredir PC bakıyorum kafam epeyce karışmış durumda. PC'de SolidWorks ve AutoCAD gibi profesyonel 3D modelleme uygulamaları ile çalışmam gerekiyor ve uzunca yıllar kullanabilme niyetindeyim. Kendimce birkaç cihaz sıraladım tercihim ve geçmişim ASUS ve Intel cihazlara daha baktın lakin yeni sistemler ve teknolojiler ile ilgili pek bilgi sahibi değilim, konu üzerinde bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var bana bu fiyatlar aralıgında fiyat performans ile işimi uzunca yıllar sorunsuz giderebilecek bir cihaz önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 16 belki de en iyisidir aralarındaki. Ben Dell G16 kullanıyorum çok memnunum ona da bakabilirsin.
NITRO 16 nı beni arada bırakmasının tek sebebi AMD işlemci kullanması RENDER işlerinde ve akışkanlıkta CUDA çekirdekleri sayesinde INTEL daha iyi performans verdiği söyleniyor, ve de hiç AMD kullanmadım çok fark yaratan bir durum söz konusu mu onu da tam olarak bilmiyorum, AMD ye gecmeli miyim sence ?

Bütçe çok garip, tam olarak üst limitiniz nedir? 55-60 bin TL'ye 4070 laptoplar bile var.
gerçekten haklısın .d çok garip çünkü hiç bitmiyor hep bi tık daha iyisi diye diye 35-40K dan buralara kadar geldim, uzunca yıllar RENDER alabilmek kronik sorun yasamamak ve de fiyat performansı arıyorum, ama artık tıkandım. En fazla 50K gönlümden kopuyor aslında, sorunsuz uzun yıllar düşüncesi ve diğer cihazlar ile aralarında ki performans farkını tam saptayamamak ile birlikte DELL G16 yı da ekledim

Gerçekten haklısın. D çok garip çünkü hiç bitmiyor hep bir tık daha iyisi diye diye 35-40Kdan buralara kadar geldim, uzunca yıllar RENDER alabilmek kronik sorun yasamamak ve de fiyat performansı arıyorum, ama artık tıkandım. En fazla 50K gönlümden kopuyor aslında, sorunsuz uzun yıllar düşüncesi ve diğer cihazlar ile aralarında ki performans farkını tam saptayamamak ile birlikte Dell G16'yı da ekledim

Dell kullananlar genelde yazılımdan memnun olmuyor, attığım iki cihaz da Dell'den daha çok tercih ediliyorlar.

Arkadaşlar selam, bir süredir PC bakıyorum kafam epeyce karışmış durumda. PC'de SolidWorks ve AutoCAD gibi profesyonel 3D modelleme uygulamaları ile çalışmam gerekiyor ve uzunca yıllar kullanabilme niyetindeyim. Kendimce birkaç cihaz sıraladım tercihim ve geçmişim ASUS ve Intel cihazlara daha baktın lakin yeni sistemler ve teknolojiler ile ilgili pek bilgi sahibi değilim, konu üzerinde bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var bana bu fiyatlar aralıgında fiyat performans ile işimi uzunca yıllar sorunsuz giderebilecek bir cihaz önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Acer Nitro 16 laptop aldım. Oyunlarda 70 derecelerde geziyor. 4080 kasam var aynı sıckalıkları alıyorum neredeyse. Lenovo IdeaPad laptopumda 100 dereceleri görüyordum satmadan önce. Nitro 16 soğutması çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı