Çözüldü RTX 4070 sistem oyunda pikseller belirginleşiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gamer202492

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, 4070 ekran kartı aldım fakat oyun içerisinde olsun ya da durduk yere bazı piksel pikselli renkler belirmeye başladı. Bu sıkıntı neden kaynaklı olabilir?

Dosya Ekleri

• Adsız123456.png
    Adsız123456.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 32
  • Adsız5464564.png
    Adsız5464564.png
    731,2 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Ayarları sıfırladım bir de stres testtinde deneyeceğim.

Ayarları sıfırladım fakat hala oyun içerisinde mevcut değişik renkli pikseller.
Stres testinede soktum pikselleşme gözükmüyor orada ilk defa kullandım fotoğrafını ekledim.

Stress testinde piksellesme yoksa chipsette sorun yok demektir. DDU ile driverını kaldır WHQL sürümü kur.
Kartı 2. El mi aldınız. Bir video kaydedici açın eğer videoya işliyorsa bu pixellerden yazılımsaldır. Video temizse donanımsal. Monitörden de olabilir.

Şimdi gördüm ekran SS'sini sistemin içinden çekmişsiniz ve pixeller var olduğuna göre yüzde 100 yazılımsal bir sorun.

Stres testinede soktum pikselleşme gözükmüyor orada ilk defa kullandım fotoğrafını ekledim.

Dosya Ekleri

• Adsız929292.png
    Adsız929292.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 9
  • Adsız1231231231.png
    Adsız1231231231.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Stress testinde piksellesme yoksa chipsette sorun yok demektir. DDU ile driverını kaldır WHQL sürümü kur.

Çözüm

Geri
Yukarı