RTX 4070 Ti ekran kartı için 4K monitör mü 2K monitör mü?

Bütçe
25000
Anladığım kadarıyla ortak görüş RTX 4070 Ti zamanla 4K oyunları oynatamayacak hale gelecek ne gerek var 4K'ya 2K yeterli gibi bir görüş hakim ancak 2 sene sonra kartı upgrade edebilirim ya da 4K monitörde 2K çözünürlük ile de oyunu oynayabilirim böyle bir durum yaşanırsa. Bunlar da seçenekler arasında var değil mi? Yani 4K monitör ile yarın bir gün performans yeterli gelmez ise 2K çözünürlük ile oyun oynatmaz mı?

Gerek yok. Önce 12400F yükselt. Sana taş gibi işlemci attım. Dengeli kullan. QHD kartı zaten has olarak.

Anladığım kadarıyla ortak görüş RTX 4070 ti zamanla 4k oyunları oynatamayacak hale gelecek ne gerek var 4K'ya 2k yeterli gibi bir görüş hakim ancak 2 sene sonra kartı upgrade edebilirim yada 4k monitörde 2k çözünürlük ile de oyunu oynayabilirim böyle bir durum yaşanırsa. Bunlar da seçenekler arasında var değil mi? Yani 4k monitör ile yarın bir gün performans yeterli gelmez ise 2k çözünürlük ile oyun oynatmaz mı ?
Bu asla doğru olmaz.. eğer monitör 27inch yeterli geliyorsa bence 4k çözünürlük gerekli değil.. 2k 27inch ips monitör bende var. ama 32inch ve daha büyük monitörler derseniz belki diyebilirim.. 4k monitörlerde 2k çözünürlüklü nasıl oynanıyor videoları bir inceleyin isterseniz.

Kardeşim, 25k UHD monitöre vereceğine bunu yap

26976 TL...

360mm sıvı soğutma kasana destekliyor mu onu kontrol et. Eğer dersen QHD alayım bir de, ona 7K ayırıp 20K'ya 7700 kombo falan atayım.
Hocam diyorsun ki monitöre vereceğin parayı git işlemcini yükselt :) Sistemi alalı daha 6 ay oluyor tebiliondan hazır sistem aldımdı Asus DUAL 6750XT ekran kartlı. Ancak ekran kartı beni kesmedi üzerine RTX 4070 ti aldım benim sisteme bu kart biraz fazla kaçtı ama zamanla bu yukarıda yazdıklarınızı da yapıcam önce şu monitörü değiştireyim. :)

Monitör çok sık değiştirilebilen bir ürün değil, birkaç yıl sonra kasan değişir monitörün yine kullanılır. 4K iyidir. Oyunlarda da gayet iyi performans verir kartın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu iş böyle gitmez. Tabii UHD için 2025'te kart değiştirecekse, olabilir. Ama 12 GB VRAM ile bu gelişen sektör ile dayanmasını beklemeyin. UHD sağlamlık ister.

4K al 2K'ya zaten düşebilirsin.

12400F varken, 7800x3D ve bu gördüğün muazzam şeylerle upgrade etmesi 25k bütçesine daha uygun.

Anladığım kadarıyla ortak görüş RTX 4070 ti zamanla 4k oyunları oynatamayacak hale gelecek ne gerek var 4K'ya 2k yeterli gibi bir görüş hakim ancak 2 sene sonra kartı upgrade edebilirim yada 4k monitörde 2k çözünürlük ile de oyunu oynayabilirim böyle bir durum yaşanırsa. Bunlar da seçenekler arasında var değil mi? Yani 4k monitör ile yarın bir gün performans yeterli gelmez ise 2k çözünürlük ile oyun oynatmaz mı ?
4k monitör aldıysan 4k oynaman lazım, her zaman en iyi görüntü native görüntüdür.

Ayrıca 2k bir ara çözünürlüktür yani 4k alıp 2k oynarım dersen bulanık oynarsın.

Yerinde olsam 32 inç 4k monitör alırdım, her ne kadar 4070 ti 2k kartı olsa da bir kere monitör alacaksın.

Bu asla doğru olmaz.. eğer monitör 27inch yeterli geliyorsa bence 4k çözünürlük gerekli değil.. 2k 27inch ips monitör bende var. ama 32inch ve daha büyük monitörler derseniz belki diyebilirim
Haklısın ama o çok kişisel bir şey, bazı insanlar 27 inç 4K tercih edebiliyor. Çünkü inç başına düşen piksel sayısı 32'ye göre daha yüksek oluyor.

Haklısın ama o çok kişisel bir şey, bazı insanlar 27 inç 4K tercih edebiliyor. Çünkü inç başına düşen piksel sayısı 32'ye göre daha yüksek oluyor.

Sosyaldebilirsiniz FHD 27inch monitör alan sayısı çok fazla, yani bu insanların aşırı rahatsız olmaları lazım, ki ben asla 27inch te FHD kullanmam siz 27inch için 4K şart diyorsunuz tuhaf ötesi yani

Hocam diyorsun ki monitöre vereceğin parayı git işlemcini yükselt :) sistemi alalı daha 6 ay oluyor tebiliyorsundan hazır sistem aldımdı ASUS Dual 6750XT ekran kartlı. Ancak ekran kartı beni kesmedi üzerine RTX 4070 Ti aldım benim sisteme bu kart biraz fazla kaçtı ama zamanla bu yukarıda yazdıklarınızı da yapacağım önce şu monitörü değiştireyim. :)

Böyle yapıp bir şeylerden kısalım. Tabii sen 12400F ile 3070 limitken 4070 Ti kullanayım dersen, bilemem. Eğer 13900k rakibi, Wi-Fi'li taş gibi anakart, 360mm krallar gibi kasanın içerisinde yanıp sönen, 32 GB RAM DDR5..

Böyle yapıp bir şeylerden kısalım. Tabii sen 12400F ile 3070 limitken 4070 Ti kullanayım dersen, bilemem. Eğer 13900k rakibi, Wi-Fi'li taş gibi anakart, 360mm krallar gibi kasanın içerisinde yanıp sönen, 32 GB RAM DDR5..

Çok mantıklı ancak keşke 6 ay önce aldığım sistemi bu yazdığınız şekilde alabilseydim ancak daha senesi dolmadan upgrade çok mantıklı gelmiyor hocam biraz kullanayım. (ekran kartı istisna oldu benim için) :) Yalnız en kısa sürede anakart işlemciyi elden çıkarabilirsem neden olmasın. Monitör meselesine gelirsek 32 inç 4K monitör alırsam ileriye yatırım yapmış olurum diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı