RTX 4070 Ti - i5 13600KF sistemde GTA 5 oynarken düşük FPS

myheinz

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar aldım 13600KF ve 4070 Ti var. GTA 5'i 2K full ayarlarda oynarken FPS ortalama 137 civarı. YouTube'dan baktığım videoda aynı ekran kartı ve işlemci ile yine 2K çözünürlükte test yapan birinin videosunu izledim ortalama 187 FPS alıyor. Bu 50 FPS'lik neden oluşuyor olabilir? Birden ayrıca oynarken anlık FPS düşmesi yaşıyorum, böyle saniyelik donuyor gibi oluyor. Onu da çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla her parça aynı performansı vermez. RAM'in ne kadar acaba? Bir de SSD mi HDD mi kullanuyorsun?

RAM'dan kaynaklı olabilir videodaki ile aynı RAM miktarını kullanıyosun?

Oluşan o fark oyunda gece mi gündüz mu trafik az mı çok mu gibi durumlardan değişebiliyor GTA için söylüyorum aynı mekanlarda olan FPS farkına bakarsan daha doğru olabilir. Videonun tarihine bakmak lazım ayrıca doğru kıyaslama için.

RAM'dan kaynaklı olabilir videodaki ile aynı RAM miktarını kullanıyosun?
ram aynı

Bildiğim kadarıyla her parça aynı performansı vermez. RAM'in ne kadar acaba? Bir de SSD mi HDD mi kullanuyorsun?
ram 16 gb 1tb m2 var

Oluşan o fark oyunda gece mi gündüz mu trafik az mı çok mu gibi durumlardan değişebiliyor GTA için söylüyorum aynı mekanlarda olan FPS farkına bakarsan daha doğru olabilir. Videonun tarihine bakmak lazım ayrıca doğru kıyaslama için.
izlediğim videoda adam oynamıyordu sadece böyle video geçiş tarzındaydı aslında. Ama benim anlamadığım Ekran kartı kullanımı %53 lerde işlemci ise %30 larda max çalışssa Fps artmaz mı

Ayarlar ne idi, iş sadece çözünürlükle bitmiyor.

Ve hayır, ekran kartı kullanımı düşük kalırsa düzgün performans alamadığına işarettir. Zorlayabildiğin kadar zorla kartı. 95-99'ları görsün. İşlemci de tam tersi daha az kullanımda fayda verecektir.

Ayarlar ne idi, iş sadece çözünürlükle bitmiyor.

Ve hayır, ekran kartı kullanımı düşük kalırsa düzgün performans alamadığına işarettir. Zorlayabildiğin kadar zorla kartı. 95-99'ları görsün. İşlemci de tam tersi daha az kullanımda fayda verecektir.
peki bunu nasıl yapacağım ayarlar ultrada

Yani videodaki kişi düşük ayarlarda oynuyor olabilir. Bir sürü etken çıkabilir ama siz yanlış yapmıyorsunuz diyebilirim. 4k oynamayı deneyebilirsiniz. Tam yük binecektir o zaman. Ayrıca sisteminizin muadilini dlss ve rtx acılan oyunlar ile de test ediniz. Daha doğru sonuçlar alacaksınız. GTA V optimizasyonu iyi ama eski bir oyun. O dönem grafikleri şu an ki sistemleri neredeyse hiç zorlamıyor.

Geri
Yukarı