RTX 4070 Ti sistem oyun oynarken donuyor

farukuzun

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı: 4070 Ti
İşlemci: 13600KF
Anakart: MSI B760P Wi-Fi
RAM: 8x2 G.Skill Trident Z RGB
PSU: MSI A850G

Merhaba arkadaşlar günaydın hepinize. Sistemimi RAM'ler hariç yaklaşık 1 ay önce topladım. Topladığından beri aşağı yukarı aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Sıkıntı şöyle; oyun oynarken birden ekran donuyor, mouse hareket etmeye devam ediyor, belli bir süre sonra mouse da donuyor bundan bir 10 sn sonra bilgisayar kendini tekrar başlatıyor. Sebebini bir türlü bulamadım. Ekran kartı ve işlemci için benchmark testleri yaptım uzun uzadıya herhangi bir hata vermedi. RAM'ler için de Windows'un bir uygulaması varmış onu denedim onlarda da bir sıkıntı bulamadı anlamadım gitti nedir sıkıntı sürücülerim güncel sıcaklıklarım normal ama dediğim şey oluyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer

Sorun genellikle Diablo 4 oynarken ve özellikle de bir yerden bir yere ışınlanırken oluyor durup dururken olmuyor yani genelde

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı: 4070 Ti.
İşlemci: 13600KF.
Anakart: MSI B760P Wi-Fi
RAM: 8x2 G.Skill Trident Z RGB.
PSU: MSI A850G.

Merhaba arkadaşlar günaydın hepinize. Sistemimi RAM'ler hariç yaklaşık 1 ay önce topladım. Topladığından beri aşağı yukarı aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Sıkıntı şöyle; oyun oynarken birden ekran donuyor, mouse hareket etmeye devam ediyor, belli bir süre sonra mouse da donuyor bundan bir 10 sn sonra bilgisayar kendini tekrar başlatıyor. Sebebini bir türlü bulamadım. Ekran kartı ve işlemci için benchmark testleri yaptım uzun uzadıya herhangi bir hata vermedi. RAM'ler için de Windows'un bir uygulaması varmış onu denedim onlarda da bir sıkıntı bulamadı anlamadım gitti nedir sıkıntı sürücülerim güncel sıcaklıklarım normal ama dediğim şey oluyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Sorun genellikle Diablo 4 oynarken ve özellikle de bir yerden bir yere ışınlanırken oluyor durup dururken olmuyor yani genelde.

https://www.nvidia.com/en-us/geforc.../rtx-4070ti-crashing-on-games-and-benchmarks/ sorun genelde gözüküyor kartın driverı ile alakalı olabilir Update bekleyin. Reddit'te de benzer konular açılmış.

teşekkürler hocam ilginiz için fakat bende şöyle bir şey var benchmark yaparken herhangi bir sıkıntı yaşamadım 15dklık furmark testinde 73 dereceden 1 derece yukarı çıkmadı şimdi tekrar açtım bakalım 30 dk ya da 1 saatlik bir test daha yapayım herhangi bir hata verecek mi

Teşekkürler hocam ilginiz için fakat bende şöyle bir şey var benchmark yaparken herhangi bir sıkıntı yaşamadım 15dakikalık FurMark testinde 73 dereceden 1 derece yukarı çıkmadı şimdi tekrar açtım bakalım 30 dk ya da 1 saatlik bir test daha yapayım herhangi bir hata verecek mi?

Reddit'deki konuları incelediğimde son 4 ayda en son sürüm driver ile gelen bir sorun olduğunu fark ettim sizden ricam driver ınızı DDU ile silip bir alt sürüm yüklemeniz ardından sorun çözülmezse lütfen dönüş yapınız.

Tamamdır hocam deneyeyim

Reddit'deki konuları incelediğimde son 4 ayda en son sürüm driver ile gelen bir sorun olduğunu fark ettim sizden ricam driver ınızı DDU ile silip bir alt sürüm yüklemeniz ardından sorun çözülmezse lütfen dönüş yapınız.
kaldırdım hocam driveri ddu ile şimdi nasıl bir yol izlemem lazım? geforce experince tekrar yükleyecek miyim?

30 mayısta yayınlanan driveri indiriyorum hocam doğru mudur?

Ekran kartı Driver kurarken mavi ekran verdi …

Son düzenleme:

Geri
Yukarı