RTX 4090 uyumlu PSU önerisi

Bütçe
12000

TechnologyTR

Picopat
Daha fazla  
RAM
64gb 6400mhz trident z g skill
İşlemci
İntel İ9 13900k
Merhaba,
Asus rog thor 1200 p2 serisi aldım arızalı çıktı o yüzden tekrar asus almak istemiyorum.
Ben sistemimi asus üzerine inşa etmiştim ama sogudum.
Ekran kartım asus rog strix 4090 bütcem 12 bin psu önerinizi bekliyoum.
Corsair hx1500i , cooler master 1250v2 sizce nasıl ?
Aslında çıkmış olsa msi ai1300p alıcam direk düşünceniz nedir. Özellikle rtx 4090 ile uyumlu olmasını isterim ama tek uyumlu olan şuan piyasada sanırım rog thor 1200 p2 yani benim magdur oldugum psu önerinizi bekliyorum.

Hocam konudan bağımsız olacak biraz kusura bakmayın ama ne problemi oldu PSU'da, aşağı yukarı aynı sistemi topladım bende ASUS Rog Thor P2 1000W PSU almıştım, işkillendim şimdi.

Bu arada şuan Türkiye'de maalesef 16 pin sadece dediğiniz model var ve ATX 3.0 modeller daha yeni yeni çıkıyor tüm Dünya'da, yani direkt 16pin takabileceğiniz başka bir PSU yok maalesef, o da zaten PCI-e 5.0 destekli değil.

Hocam konudan bağımsız olacak biraz kusura bakmayın ama ne problemi oldu PSU'da, aşağı yukarı aynı sistemi topladım bende ASUS ROG Thor P2 1000W PSU almıştım, işkillendim şimdi.

Bu arada şu an Türkiye'de maalesef 16 pin sadece dediğiniz model var ve ATX 3.0 modeller daha yeni yeni çıkıyor tüm dünya'da, yani direkt 16pin takabileceğiniz başka bir PSU yok maalesef, o da zaten PCI-e 5.0 destekli değil.

Hocam olay yeni görsel de kanıtı penta da onayladı hem güç tam vermiyor hem de aşırı derecede elektrik cızırtısı sesi geliyor bak ben bunu 1 ay sonra fark ettim CS:GO gibi oyunlarda sorun yok normal ama CoD MW 2.0 veya drity Rally 2.0 gibi büyük hacimli oyunlar açınca patlayacak gibi PSU'dan ses çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-29-14-43-51-254_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-12-29-14-43-51-254_com.google.android.gm.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 104
Yanlış anlamayın lütfen ben burada ASUS'u veya pentayı kötülemiyorum aksine penta çok güvenilir beni magduriyetimi çözdüler ama ASUS'dan biraz artık sogudum ama sonuçta teknoloji işi onlarında suçu yok ama en azından bana dönüş yapmalarını beklerdim ASUS'un resmi Türkiye hesabından ürünne zaman gelecek diye sordugum da yanıtladılar arıza çıkınca cevap yok.

Hocam olay yeni görsel de kanıtı penta da onayladı hem güç tam vermiyor hem de aşırı derecede elektrik cızırtısı sesi geliyor bak ben bunu 1 ay sonra fark ettim CS:GO gibi oyunlarda sorun yok normal ama CoD MW 2.0 veya drity Rally 2.0 gibi büyük hacimli oyunlar açınca patlayacak gibi PSU'dan ses çıkıyor.
Kötü olmuş ya, umarım bir problem yaşamam bende, ama dediğim gibi şuan maalesef o üründen başka 16 pin adaptör yok.

ATX 3.0 destekli çıkan PSU listesi var burada, eğer çok acil değilse biraz bekleyebilirsin.

Direkt olarak almam gerekiyor diyorsan 1000 W bir tek bu var piyasada eli ayağı düzgün.

Son düzenleme:
Kötü olmuş ya, umarım bir problem yaşamam bende, ama dediğim gibi şu an maalesef o üründen başka 16 pin adaptör yok.

ATX 3.0 destekli çıkan PSU listesi var burada, eğer çok acil değilse biraz bekleyebilirsin.

Direkt olarak almam gerekiyor diyorsan 1000W bir tek bu var piyasada eli ayağı düzgün.

Hocam yeni bir konu açın oradan bakalım, burasını baltalamayalım boşuna lütfen.

Vallaha bende aynı fikirideyim seninle teşekkür ederim yanıtınız için beklemeyi düşünüyorum MSI AI1300P gelebilirmiş ocagın 15'inde hayırlısı bakalım.

Vallaha bende aynı fikirideyim seninle teşekkür ederim yanıtınız için beklemeyi düşünüyorum MSI AI1300P gelebilirmiş ocagın 15'inde hayırlısı bakalım.
Şuan valla PSU'yu iade edip bende beklemeyi düşünmedim değil bu 16 pin adaptör muhabbeti beni çok korkutuyor, sizin model olanı aramıştım ama yoktu hiç bir yerde, mecbur 1000W olanını almıştım, hayır sırf o watt ekranı gözüksün diye güzelim Corsair 5000D Airflow kasayı bile yeniledik ona yanarım :D

Kötü olmuş ya, umarım bir problem yaşamam bende, ama dediğim gibi şu an maalesef o üründen başka 16 pin adaptör yok.

Direkt olarak almam gerekiyor diyorsan 1000W bir tek bu var piyasada eli ayağı düzgün.

Hocam yeni bir konu açın oradan bakalım, burasını baltalamayalım boşuna lütfen.

Hocam bu arada sende bir test et yük altında bence benim monitör 2K ve RTX 4090 ayrıca i9 13900K vs. yani belki sistem o kadar güçlü degilse sorunlu oldugu belli olmayabilir yüksek ayarlarda bir test etmeni öneririm ama büyük hacimli bir oyun acman gerekecek acaba genel bir problem mi?

Hocam buradada belirtmişler kötü markalı PSU olarak tavsiye etmiyor Technopat yani benim son sistem güçlü bir sistemimi böyle bir markaya emanet etmem olmaz ayrıca hem ne ATX 3.0 uyumu var ne de 16 pin gen 5.0 var yani RTX 4090 da kullanmak için dönüştürücü gerekecek.

Geri
Yukarı