RTX 4090 uyumlu PSU önerisi

Bütçe
12000

TechnologyTR

Picopat
Daha fazla  
RAM
64gb 6400mhz trident z g skill
İşlemci
İntel İ9 13900k
Merhaba,
Asus rog thor 1200 p2 serisi aldım arızalı çıktı o yüzden tekrar asus almak istemiyorum.
Ben sistemimi asus üzerine inşa etmiştim ama sogudum.
Ekran kartım asus rog strix 4090 bütcem 12 bin psu önerinizi bekliyoum.
Corsair hx1500i , cooler master 1250v2 sizce nasıl ?
Aslında çıkmış olsa msi ai1300p alıcam direk düşünceniz nedir. Özellikle rtx 4090 ile uyumlu olmasını isterim ama tek uyumlu olan şuan piyasada sanırım rog thor 1200 p2 yani benim magdur oldugum psu önerinizi bekliyorum.

Hocam incehesaptan Asus Rog Thor P2 1000w versiyonunu aldım ancak OCCT Power testinde bilgisayar kapanıyor. Asus bu PSU ları başka bir firmaya mı ürettirdi yoksa bana mı denk geliyor ya da kargolar mı hep sıkıntılı anlamadım gitti
Asus kendisi yapmıyor zaten. Çinli bir firma yapıyor ama onlarda sağlam bir firma.. Kötüleri bizim ülkeye gazlamış olabilirler. Şaşar mıyım, yoo.

Hocam incehesaptan Asus Rog Thor P2 1000w versiyonunu aldım ancak OCCT Power testinde bilgisayar kapanıyor. Asus bu PSU ları başka bir firmaya mı ürettirdi yoksa bana mı denk geliyor ya da kargolar mı hep sıkıntılı anlamadım gitti
Asus'un PSU ları Seasonic yapıyor. Sorun olmaması lazım aslında. Ben dün iade ettim ROG THOR P2 1000w yi incehesaptan almıştım bende. ATX 3.0 a geçtim FSP HYDRO.

Henüz elime ulaşmadı, gelince test edeyim bende.

Çok fazla zorladım, çok yük altına soktum 750-800w değerlerini gördüm ancak kapanma olmadı neden OCCT testinde kapanıyor bence orada bi problem var.
1200w versiyonlu PSU daki saçma hareketler bunda yok (stabilizasyon sorunları, bilgisayarın açılırken ekranın donması sonra tekrar reset atılıp açılması, bazen görev yöneticisinde ekran kartının sıcaklık değerinin kaybolması, oyunlarda bariz fps düşüklüğü yaşanması yani 150 alıyorken 20 alınması gibi ancak yine reset atıldıktan sonra tekrar düzelmesi, PSU güç düğmesi kapalıyken prize bağlı durumda iken güç düğmesini açtığımda bilgisayarın otomatik açılması (ana karttaki ayarlarda bir problem olmamasına rağmen) vs. vs. gibi garip garip hatalar oluyordu ) Bunda ise bu gariplikler ile henüz karşılaşmadım şuanda deneme aşamasındayım ve incehesap ile de iletişime geçtim cevaplarını bekliyorum.

Yalnız Asus Rog Thor P2 1000w versiyonda 12+4 pinin hediye olarak gelmemesi iyi olmamış. Rtx 4000 serisi ekran kartım var ve bu pine ihtiyacım var. Dışarıdan da satın alacağım kabloya ne derece güvenebilirim bilemiyorum. Asusun bu konuda desteği oluyor mu ya da haricen ürün satıyor mu bileniniz varsa söyleyebilir mi ?
(Asusun kendi sayfasından kontrol ettiğimde bu kabloyu 1200w ve üzerindeki PSU lar için hediye gönderdiği bilgisine ulaştım.)

Test programı uyumsuz olabilir. Yani test programları da hatasız değil sonuçta. Kaliteli bir firmadan alabilirsiniz kabloyu, illa Asus olması gerek yok. Ekran kartından çıkmıyor mu kablo?

Test programı uyumsuz olabilir. Yani test programları da hatasız değil sonuçta. Kaliteli bir firmadan alabilirsiniz kabloyu, illa Asus olması gerek yok. Ekran kartından çıkmıyor mu kablo?
Ekran kartından çıkan kablo 3 başlıklı bir adaptör vr PSU dan gelen 8 pinli 3 kabloyu birleştiriyor
Çok fazla kablo karmaşası ve kasaya sığmaması problemi oluşuyor

Asus'un PSU ları Seasonic yapıyor. Sorun olmaması lazım aslında. Ben dün iade ettim ROG THOR P2 1000w yi incehesaptan almıştım bende. ATX 3.0 a geçtim FSP HYDRO.

Henüz elime ulaşmadı, gelince test edeyim bende.
Şayet PTM Ti Pro modeli ülkemizde satışta olsaydı alacaktım fakat olmadığı için bende sizinle aynı güç kaynağını kullanacağım. 1200W skalasında teknik anlamda en iyilerden birisi üstelik fiyatıda performansına göre ülkemizde gayet tutarlı. Ürün elinize ulaştı mı acaba? Herhangi bir test işleminiz ve gözünüze çarpan kozmetik yahut teknik bir sıkıntı oldu mu?

Son düzenleme:
İncehesapdan 1000w almıştım 14 günlük süre içerisinde iade ettim ancak 24 pinlik bağlantıyı sökerken tornavida yardımıyla sökerken elim kaydı ve kablo biraz çizildi. Bunu gerekçe göstererek iadeyi onaylamadılar. Bende Asus ile görüştüm 1200w versiyonunu sipariş ettim ve elime ulaştı ancak kutuyu açmadığımı söyledim, 1000w versiyonu geri yolluyorlar ancak bunu kullanabilmem için 12hvpwr 600w gen 5 yeni nesil kabloya ihtiyacım olduğunu , tüm ürünlerimin en üst segment asus olduğunu riske etmek istemediğimi söylemem üzerine Genel Müdürlüğe talep oluşturdular birkaç günlük süre istediler bende buna istinaden 1200w yeni siparişimin kutusunu dahi açmadan bekletiyorum. Eğer kabloyu tedarik edebilirsek 1000w kullanmaya devam edeceğim. Sonuçta 4080 i çok rahatlıkla besliyor.
Asus hyperion gr701 kasaya da çok yakışacak

Geri
Yukarı