Rüya Kapanı Olup da Rahat Uyuyabilen Var mı?

Rüya kapanı, düş kapanı veya dreamcatcher olarak geçiyor ne olduğunu internetten araştırabilirsiniz, zaten görünce ne olduğunu bileceksiniz. Alma amacım sadece dekor amaçlı.

Tam bir hafta önce internetten duvar örtüsü aldım. Duvar örtüsü Gothic temalı (biraz ürpertici) yani siyah arka plan üstünde beyaz desenlerden oluşuyor desenler ise: Rüya kapanı şeklinde ay ve ayın evreleri, tüyler kristaller vs... Var.

Çok severek almıştım birinci gün bile bir sorun yokken diğer günler tam bir sorun oldu.

Neler oldu hemen anlatayım: İlk duvara astığım gün gecesinde uyurken kâbus gördüm. Hayatımda ilk defa. Odamın kapısı açıldı, merak ettim kapıdan çıktım sağ tarafta küçük boylu bir çocuk çekik gözlü ama korkutucu bir şeydi hemen bağırarak uyandım.

Sonrası bu güne kadar her geceğim uykusuz her uykum huzursuz oldu.
Uyuyamıyorum uykuya dalamıyorum.

Sonra huzursuzluk başladı eski neşem mutluluğum yok göğsümde bir baskı hissediyorum.

Aklıma üç harfliler geliyor onlar mı korkutuyor bilemedim.

Dün ise duvar örtüsünü topladığım gibi poşete koydum bağladım. O gece uykumu alarak mışıl mışıl uyumuşum sabah huzur neşem vardı.
Ama aklım halam duvar örtüsündeydi çünkü severek almıştım ve poşeti açtım şimdi tekrar astım.

Ve asar asmaz saydıklarım tekrar başladı huzursuzluk neşesizlik şimdi gece uyuyamamaktan korkuyorum.

Vay bee.
Ebeveynlerimiz şiddetli ya da savaşlı oyunlar psikoloji bozar şiddetkâr yapar derlerdi bir şey olmuyordu ürpertici bir tablo sadece resmiyle rüyaları değiştirip huzursuzluk yapıyor demek...

Bir kumaş parçası sizin uykunuzdan ve bu doğrultuda sağlık ve psikolojinizden önemli değil. İade edebiliyorsanız edin, edemiyorsanız atın gitsin.
Çok doğru hocam buna diyecek bir şeyim yok. Ama nefsin arzuları diyelim yine astım çünkü o tarz eşyaları seviyorum. İnşaallah geçicidir bakalım ne olacak.

Çok doğru hocam buna diyecek bir şeyim yok. Ama nefsin arzuları diyelim yine astım çünkü o tarz eşyaları seviyorum. İnşaallah geçicidir bakalım ne olacak.

Herobrine tablosu asın daha huzurlu bence XD
(herobrine.com değil hakiki Minecraft herobrine'ı)

Rüya kapanı, düş kapanı veya dreamcatcher olarak geçiyor ne olduğunu internetten araştırabilirsiniz, zaten görünce ne olduğunu bileceksiniz. Alma amacım sadece dekor amaçlı.

Tam bir hafta önce internetten duvar örtüsü aldım. Duvar örtüsü Gothic temalı (biraz ürpertici) yani siyah arka plan üstünde beyaz desenlerden oluşuyor desenler ise: rüya kapanı şeklinde ay ve ayın evreleri, tüyler kristaller vs... Var.

Çok severek almıştım birinci gün bile bir sorun yokken diğer günler tam bir sorun oldu.

Neler oldu hemen anlatayım: ilk duvara astığım gün gecesinde uyurken kâbus gördüm. Hayatımda ilk defa. Odamın kapısı açıldı, merak ettim kapıdan çıktım sağ tarafta küçük boylu bir çocuk çekik gözlü ama korkutucu bir şeydi hemen bağırarak uyandım.

Sonrası bu güne kadar her gecem uykusuz her uykum huzursuz oldu.
Uyuyamıyorum uykuya dalamıyorum.

Sonra huzursuzluk başladı eski neşem mutluluğum yok göğsümde bir baskı hissediyorum.

Aklıma üç harfliler geliyor onlar mı korkutuyor bilemedim.

Dün ise duvar örtüsünü topladığım gibi poşete koydum bağladım. O gece uykumu alarak mışıl mışıl uyumuşum sabah huzur neşem vardı.
Ama aklım halam duvar örtüsündeydi çünkü severek almıştım ve poşeti açtım şimdi tekrar astım.

Ve asar asmaz saydıklarım tekrar başladı huzursuzluk neşesizlik şimdi gece uyuyamamaktan korkuyorum.
Link atar mısınız alıcam.

Geri
Yukarı