Rüyalarımızı kontrol edebilmek mümkün mü?

Kanıtlanamayan şeyler gerçek değildir, senin inanman bunu değiştirmeyecek.
Dünya bilimine göre gerçek değildir. Din bilimle yürümez ve sen hala benim dini bilimle kanıtlamamı istiyorsun. Metafizik dünya fiziğiyle işlemez. Dünyaya göre gerçek olmadıği da gerçek olmadığını kanıtlamaz.

Nasıl rüya da olduğumu anlarım hocam ben de kontrol etmek isterim.

İlkokula giderken çok fazla kabus görmeye başlamıştım, kuzenleriminde etkisi olabilir korku filmi izliyolardı yanımda. Bir kabustayken şans eseri oldu. Her rüyamda yapamıyorum ama bazen denk gelebiliyor. YouTube'da bunun için alıştırmalar vb var ama hiçbirini denemedim ne yalan söyleyeyim.
Bence, böyle bir şey mümkün değil. Bilinçaltında ne varsa onu görürsün.
Beynin çok aktif olduğu durumlar olabiliyor.

İlkokula giderken çok fazla kabus görmeye başlamıştım, kuzenleriminde etkisi olabilir korku filmi izliyolardı yanımda. Bir kabustayken şans eseri oldu. Her rüyamda yapamıyorum ama bazen denk gelebiliyor. YouTube'da bunun için alıştırmalar vb var ama hiçbirini denemedim ne yalan söyleyeyim.
Anladım hocam.

Hafif uykuda ben rüyalarımı kontrol edebiliyorum. Mesela sabah ufak bir uyanıştan sonra tekrardan yattığım zaman gördüğüm şeyleri yönlendirebiliyorum kısmen. Rüya akışında bir aksaklık olduğu zamanda uyanıveriyorum.

Olmadığının kanıtı yok. O zaman siz sadece buna inanıyorsunuz. Siz yok deyince yok olduğu kanıtlanmadığı gibi var denilincede kanıtlanamaz.

Varlığının bir kanıtı yok. Varlığını kanıtlamalısın ve demelisinki ruh var burada şu işe yarar bu olduğunun kanıtıdır eğer inanç sistemlerinden bağımsız kanıtlarlsanız bu Varlığını gösterir. Ama siz böyle bir şey yapamıyorsunuz.
Dünya bilimine göre gerçek değildir. Din bilimle yürümez ve sen hala benim dini bilimle kanıtlamamı istiyorsun. Metafizik dünya fiziğiyle işlemez. Dünyaya göre gerçek olmadıği da gerçek olmadığını kanıtlamaz.

Dini kanıtlayamazsın dünya bilimine göre gerçek olmayan bir şeyi gerçek kabul etmek saçmalıktır.

Geri
Yukarı