Rufus 3.16 ve Windows 11 kurulumu

EYPHR

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Rufus 3.16 ile gelen Windows 11 secure boot/TPM ve RAM gereksinimini kaldırma özelliği yani extended kurulumu seçiyorum ve yazdırma işlemini başlatıyorum, işlem bittikten sonra Windows 11 kurulumunu setup dosyasını açarak başlatıyorum. Bir süre işlem devam ediyor daha sonrasında TPM 2.0 hatası alıyorum fakat dediğim gibi TPM ve Secure Boot sorununu ortadan kaldıran ayarı seçmiştim ona rağmen bu hatayı aldım.

1634236287952-png.1189352

Rufus 3.16 ile gelen Windows 11 secure boot/TPM ve RAM gereksinimini kaldırma özelliği yani extended kurulumu seçiyorum ve yazdırma işlemini başlatıyorum, işlem bittikten sonra Windows 11 kurulumunu setup dosyasını açarak başlatıyorum. Bir süre işlem devam ediyor daha sonrasında TPM 2.0 hatası alıyorum fakat dediğim gibi TPM ve Secure Boot sorununu ortadan kaldıran ayarı seçmiştim ona rağmen bu hatayı aldım.

1634236287952-png.1189352
Bilgisayar açılırken USB ile başlatacaksınız Boot Menu'den.

Eğer olmadıysa şu adımları uygulayın:
Win+R kombinasyonunu uygulayın.
regedit yazın ve enterlayın.
Açılan yerde üstdeki bilgisayar yazan yere "Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup"
yazın ve ilerleyin. Açılan yere DWORD (32-bit) değeri ekleyip adını "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" yazın.
Değerini 1 yapın ve deneyin. Çalışacaktır.

Eğer olmadıysa şu adımları uygulayın:
Win+R kombinasyonunu uygulayın.
regedit yazın ve enterlayın.
Açılan yerde üstdeki bilgisayar yazan yere "Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup"
yazın ve ilerleyin. Açılan yere DWORD (32-bit) değeri ekleyip adını "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" yazın.
Değerini 1 yapın ve deneyin. Çalışacaktır.
1634241672077.png

buradan mı bahsediyorsunuz

Bir de boot menüye geçtikten sonra USB belleğimi seçiyorum kurulum ekranı geliyor şimdi yükle diyorum Windows 11 Pro seçiyorum ve dosyalarımın saklanmasını, sadece yükseltme yapılmasını seçiyorum daha sonrasında belleği söküp bilgisayarı yeniden başlatmamı daha sonrasında belleği tekrar takıp bir şeyi çalıştırmamı istiyor. Maalesef o ekranın fotoğrafını çekemedim

Geri
Yukarı