Ruhsatlı silaha el konulması sonrasında ne yapılmalı?

s3xyec

Hectopat
Yer
gaziosmanpasa
Daha fazla  
Merhabalar, yaklasık 25 gun once izinli sekilde Ekol Fırat Magnum satın aldim bir bayiiden. Kayit icin 1 ayim olduklarini soyledikleri icin bugun kayit ettirmeye gittim. Polisler yakama girdiler, bu satisi yasak silah felan diyip silahima el koydular. Silahi 1.400TL'ye satin almistim. Şu anda ne silahim ne param var. Bu konu hakkinda ne yapabilirim? Sonucta müdürlükten izin alinarak, bayiiye gidip ruhsatli sekilde alinmis bir kurusıkı tabanca. Bana satisin yasak oldugunu soyleyerek el koydular, parami istedim satan adamin sucu olmadigini soylediler. Ne yapmam lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturalarınızı ve silah ruhsatınızı alarak savcılığa gidin.
Silaha el koyduklarında tutanak yazmış olmalılar, kolluk kuvvetlerine müracaat edin ve tutanağın örneğini alın.
Yasal bir şekilde ruhsatınızı kullanarak satın aldığınız bu silahı sizden hiçbir şekilde bu yöntemler ile alamazlar.

Beni yanlış anlamayın ama, kolluk kuvvetlerinin de böyle bir hata yapacağını hiç zannetmiyorum.
Yine de kalibre prosedürlerine göz atacağım ve "Ekol Fırat Magnum" silahının hangi ruhsatlara tabii tutulduğuna göz atacağım.

Minik bir soru, bu silah kurusıkı mı?

Silaha el koyduklarında tutanak yazmış olmalılar, kolluk kuvvetlerine müracaat edin ve tutanağın örneğini alın.
Yasal bir şekilde ruhsatınızı kullanarak satın aldığınız bu silahı sizden hiçbir şekilde bu yöntemler ile alamazlar.

Beni yanlış anlamayın ama, kolluk kuvvetlerinin de böyle bir hata yapacağını hiç zannetmiyorum.
Yine de kalibre prosedürlerine göz atacağım ve "Ekol Fırat Magnum" silahının hangi ruhsatlara tabii tutulduğuna göz atacağım.

Kurusıkının herhangi bi gerekçesi yok 18 yaş üstü olman yeterli diye biliyorum

Evet silah kurusıkı. Bende cok sasirdim direk silaha el koydular, elime bir belge verdiler el konulduguna dair. Satan adamin sucu olmadigini soylediler, yani ortada ne param var ne silahim. Savciliga gitsem ne diyecegimki polis silahima el koydu mu diyecegim. Bu aldigim silah yasaklanmis polisin dedigine gore. Ama ben daha yeni aldim.

Silahın namlusunda bir turuncu bandrol olması gerekiyor. (Kazıyarak sökmüş olabilirsin, bu yasaktır.)

Silah bakıma dahi gidecek olursa olsun kutusunda mermileri şarjöründe olmadan faturası da içerisinde olacak şekilde taşınmalıdır. (Belinde mermiler şarjörde taşımış olabilirsin.)

Başka bir şekilde hiçbir yöntemle el koymazlar.

Silahın namlusunda bir turuncu bandrol olması gerekiyor. (Kazıyarak sökmüş olabilirsin, bu yasaktır.)

Silah bakıma dahi gidecek olursa olsun kutusunda mermileri şarjöründe olmadan faturası da içerisinde olacak şekilde taşınmalıdır. (Belinde mermiler şarjörde taşımış olabilirsin.)

Başka bir şekilde hiçbir yöntemle el koymazlar.
Turuncu bandrol duruyordu, kazımadım sökmedim. Daha hic mermi almamistim, silah bostu, faturalar icindeydi. Ama el koydular yasaklı silah diyerek, ne yapmam gerekir bu durumda, bi bilginiz var mı? 1.500TL'emin hic olmasini istemiyorum, ogrenciyim cunku. Aldigim tabanca bu;

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-04-12-44-06-697_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-07-04-12-44-06-697_com.android.chrome.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 89
Turuncu bandrol duruyordu, kazımadım sökmedim. Daha hiç mermi almamistim, silah bostu, faturalar icindeydi. Ama el koydular yasaklı silah diyerek, ne yapmam gerekir bu durumda, bir bilginiz var mı? 1.500TL'emin hiç olmasini istemiyorum, ogrenciyim cunku. Aldigim tabanca bu;

Öğrenci olup niye silah aldınız ki?

Dün cok fazla ilgilenemedim kapanis saatine yakindi. Oradaki polis memuru bana gercek silah agirliginda oldugunu soyleyerek el koydu. Yasaklı silah bunlar toplanıyor dedi, internette arastirdim herhangi bir şey yazmiyor, sordugum her av bayii bana belirtmedi bile boyle bisey oldugunu.

Öğrenci olup niye silah aldınız ki?
Heves diyelim.

Dün cok fazla ilgilenemedim kapanis saatine yakindi. Oradaki polis memuru bana gercek silah agirliginda oldugunu soyleyerek el koydu. Yasaklı silah bunlar toplanıyor dedi, internette arastirdim herhangi bir şey yazmiyor, sordugum her av bayii bana belirtmedi bile boyle bir şey oldugunu.

Heves diyelim.

Belli biraz. :D

Galiba polis oylesine silahima el koydu 😀 Onerisi olan var mi, geri nasil alirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-04-13-14-23-390_com.aero.jpg
    Screenshot_2023-07-04-13-14-23-390_com.aero.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 96
  • Screenshot_2023-07-04-13-15-04-830_com.aero.jpg
    Screenshot_2023-07-04-13-15-04-830_com.aero.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 86

Yeni konular

Geri
Yukarı