Rusya 14 yaşında bisikletli çocuğu bombaladı

Kaçmayacaklar sen hala anlamadın galiba. Zaten bir ara Ukrayna Rusya'ya bağlanmak için referandum yaptılar %52 ile evet çıktı ama şike var dediler sonra %44 evet çıktı.

Hangi referandum o tartışmalı bölgelerdeki referandum değil mi? Kaynak atabilme şansınız var mı? %52 evet referandumdan bilgim yok.

Hangi referandum o tartışmalı bölgelerdeki referandum değil mi? Kaynak atabilme şansınız var mı? %52 evet referandumdan bilgim yok.
Eski bir referandum 2002 idi galiba. Öyle hatırlıyorum ama sonra hile dediler kabul görmedi.
Bu referandum iddia imiş, yani tartışmalıymış. Hiç yok gibi sayabiliriz :D

Eski bir referandum 2002 idi galiba. Öyle hatırlıyorum ama sonra hile dediler kabul görmedi.

Bu referandum iddia imiş, yani tartışmalıymış. Hiç yok gibi sayabiliriz :D

Az önceki mesajdan sonra kafama takıldı. Nedense Ukrayna savunma politikası benimsemiş. Havalimanları, Rus ordusunu geri püskürtmek için hiçbir müdahale yapılmadı. Ikinci karabağ savaşında bile Ermenistan böyle bir tavır sergilememişti.

Az önceki mesajdan sonra kafama takıldı. Nedense Ukrayna savunma politikası benimsemiş. Havalimanları, Rus ordusunu geri püskürtmek için hiçbir müdahale yapılmadı. Ikinci karabağ savaşında bile Ermenistan böyle bir tavır sergilememişti.
Yenmesi imkansız çünkü.

Çocuklar ölmesin savaşta.
Savaş denen şey biraz yavaşla.
Adil ol hedefi doğru seç minik bedenleri yok etme.
Kaderi onlar çizmedi.
Yetti artık gözyaşı onlar gülmeli.

Ukrayna ordusunun gücünü bildiği için Rusya'ya saldırmak yerine savunma politikası benimsiyor. Çoğu kişi bile bu kadar savunmalarına şaşırdı zaten. Bazı ülkeler kiev'in 72 Saat'te düşeceğini söylüyor ama Ukrayna şu anlık kiev'i iyi savunuyor.

Ukrayna ordusunun gücünü bildiği için Rusya'ya saldırmak yerine savunma politikası benimsiyor. Çoğu kişi bile bu kadar savunmalarına şaşırdı zaten. Bazı ülkeler kievin 72 Saat'te düşeceğini söylüyor ama Ukrayna şu anlık kievi iyi savunuyor.

Savunmaya geçmesi anlarım ama Ermenistan bile bu kadar sessiz kalmamıştı.

Ukrayna ordusunun gücünü bildiği için Rusya'ya saldırmak yerine savunma politikası benimsiyor. Çoğu kişi bile bu kadar savunmalarına şaşırdı zaten. Bazı ülkeler kiev'in 72 Saat'te düşeceğini söylüyor ama Ukrayna şu anlık kiev'i iyi savunuyor.
İyi mi dayandı? Bence şuan tanklar yolda ondan şuan sadece yokluyor bi ne var ne yok.

Savaşı da Rusya'yı da desteklemiyorum ama canı istediği yerde kan döken, istediği yeri kendi çıkarları için karıştıran Amerika'nın savaş karşıtı tepkileri bana çok saçma geliyor. Müdahale ettiği hangi yerde savaş sona erdi? Kaldı ki Ukrayna'yı da bu duruma getiren Amerika ve Avrupa'dır. Maalesef olan suçsuz halka oluyor.. Çok yazık.. Yaptırımlar ile Rusya geri adım atmayacaktır, bu da bir gerçek.

Yeni konular

Geri
Yukarı