Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@BeTas Rus kayıplarını nedense bulamadım. Ukrayna'nın paylaştığı veri var sadece ancak doğrulamak imkansız. Neyse, umarım Ukrayna lehine sonuçlanır.

Bana göre en çok kaybı olan Rusya, bu zamana kadar çok şey gördük ve Ukrayna'nın fazla kaybı yok gibi.

Ukrayna tarafı resmi bir açıklama yapmadı. Güvenir misiniz bilmiyorum :D

Şahsen Ukrayna tarafındaki kayıpların görüntüsünü pek görmedim. Hep Rus tanklarının vurulma görüntüleri var. Az önce de bir yerde gördüm Rus helikopterinin düşürülme anı yayınlandı. Ukrayna tarafında birkaç defa uçak görüntüsü gördüm. Sıradan bir köylü bile, nasıl oluyor da Rus tankını çalıyor? Rusya'nın kötü durumda olduğu, yetkililerin yüz ifadelerinden belli.

6. gündeyiz ve Rusya hala doğru düzgün ilerleyebilmiş değil.

Bana göre en çok kaybı olan Rusya, bu zamana kadar çok şey gördük ve Ukrayna'nın fazla kaybı yok gibi.
Saldıran taraf her zaman dezavantajlıdır. Savunma yapmak, özellikle meskun mahal savunması yapmak çok daha kolaydır. Ha nedir Rusya önüne çıkanı dümdüz etse o zaman işi kolaylaşır ama o da katliama döner.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela. Rus tarafı anca böyle orayı vurduk, şurayı vurduk diyerek görüntü yayınlıyor sadece.

Gece TRT haber izledim. Tedbir amaclı Kiev'de kum torbası ve kum dökmüşler. Savaşmak isteyen mahkumların suçu affedilecekmiş.

Gece TRT haber izledim. Tedbir amaclı Kiev'de kum torbası ve kum dökmüşler. Savaşmak isteyen mahkumların suçu affedilecekmiş.

Gene bizden gelen tavsiyeyle yaptılar bu arada mahkum işini. Başta bizden mi örnek alacaklar diye düşünüyordum. Aslında yine orduyla beraber halkın savaşı gerilla savaşına evrilmeye başladı. Taktikler işlerine yarayacaktır. Deyip çıktım işin içinden.

Bence Rusya'nın amacı sadece ABD'nin üs kurmasını engellemek ve sınır güvenliğini korumak. Yoksa bir ülkeyi almak isteseler dandik Z grubu yani azınlık grup askerlerini göndermezler. TC olarak bir ülkeyi almak istesek Suriye'lileri mi savaştırırız? Bu da aynı mantık. Veyahut sadece Ukrayna'yı yormak istiyorlar. Aynı bizim Suriye'ye kıytırık Arap örgütlerini gönderip ardından kendimiz girmemiz gibi. Ülkeyi almak isteyen adam şimdiye düzgün birlikler gönderirdi diye düşünüyorum.

Çok riskli olabilir bence ihanet edip oradaki insanları vurabilir.

Bence de bu riskli. Ancak kendi hayatını önemsiyor ise bunu yapmaz.
Ukraynalı mahkum olması daha iyi olur. Rus olanlara böyle bir teklif yapılmaması gerekir.

Yine de her yönüyle riskli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı