Rusya savaşı seçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gene bizden gelen tavsiyeyle yaptılar bu arada mahkum işini. Başta bizden mi örnek alacaklar diye düşünüyordum. Aslında yine orduyla beraber halkın savaşı gerilla savaşına evrilmeye başladı. Taktikler işlerine yarayacaktır. Deyip çıktım işin içinden.
Aynen hocam, Ukrayna Generalleri baktı Twitter'daki Türk Muhittin bize nasıl tavsiye veriyormuş diye. Ardından Google Çeviri kullanıp taktileri uyguladılar.

Bence de bu riskli. Ancak kendi hayatını önemsiyor ise bunu yapmaz.
Ukraynalı mahkum olması daha iyi olur. Rus olanlara böyle bir teklif yapılmaması gerekir.

Yine de her yönüyle riskli.
En azından haksız yere hapse girenler çıkabilecek. Mahkumları da denetim altında tutarlarsa ne olur ne olmaz diye iyi olur.

En azından haksız yere hapse girenler çıkabilecek. Mahkumları da denetim altında tutarlarsa ne olur ne olmaz diye iyi olur.

Bu olur. Haksız yere girenler, büyük suç işlememiş kişiler olabilir. Bunlardan zarar gelmez.

Savaşın ortasında mahkumların denetim de göz önünde tutmak zor ve boşa zaman kaybı olur bence.
Suçları hafif olanlara bir şans verilebilir.

Bence Rusya'nın amacı sadece ABD'nin üs kurmasını engellemek ve sınır güvenliğini korumak. Yoksa bir ülkeyi almak isteseler dandik Z GRUB'u yani azınlık grup askerlerini göndermezler. T.C. Olarak bir ülkeyi almak istesek Suriye'lileri mi savaştırırız? Bu da aynı mantık. Veyahut sadece Ukrayna'yı yormak istiyorlar. Aynı bizim Suriye'ye kıytırık Arap örgütlerini gönderip ardından kendimiz girmemiz gibi. Ülkeyi almak isteyen adam şimdiye düzgün birlikler gönderirdi diye düşünüyorum.
Adamlarda dogru duzgun birlik yok, ekonomi desen kotu ki bu yaptirimlarin oturmasiyla daha da kotu bir hal alicak. Rusya'da duzgun birlik olsaydi gonderirlerdi, gidip de belarus gibi bir ulke ile saldirmazlardi. Amaclari kendilerini komik duruma dusurmek değildi ise tabii ki. Eger amaclari oyduysa mükemmel uyguladilar.

Rusya'nın durumunun kötü olduğu nasıl da belli. Şimdi de sivilleri vurmaya başlamış. Zaten vuruyordu ama şiddetini arttırmış. Putin'e de savaş suçu işlediği için davalar açılmaya başlanmış.

Rusya'nın durumunun kötü olduğu nasıl da belli. Şimdi de sivilleri vurmaya başlamış. Zaten vuruyordu ama şiddetini arttırmış. Putin'e de savaş suçu işlediği için davalar açılmaya başlanmış.
Geri dönülemez noktaya az kaldı.

Geri dönülemez noktaya az kaldı.
Putin Dünya'yı nükleer yok oluşla tehdit ettiğinde dönülemez nokta aşılmıştı zaten. Ukrayna'da olmasaydı da hemen arkasından her şeyin pimi çoktan çekildi o tehditle birlikte. 8 milyar insanın hayatını etkileyecek bir tehditte bulunan hiç kimsenin dediğine kayıtsız kalınmaz, bu hareket yanına kâr olarak bırakılamaz.

ABD emperyalizmiyle Rusya/Çin emperyalizmi arasındaki fark işte bu. ABD ile masada ortak paydalarda anlaşabilirsin çünkü bu ülkelerde kamu baskısı vardır, insanların yüksek hayat standartları vardır ve bunlardan taviz veremezler. ABD başkanı nükleer savaş tehdidinde bulunursa buna önce standartlarını kaybedecek halk sonra Pentagon hadi oradan çeker. Rusya gibi ülkelerde ise bunların hiçbiri yok, bizimle benzer etik kurallar da yok. İstediğini yapamazsa her şeyi yok ederler, masada da anlaşamazsın.

ABD emperyalizmini de sabahtan akşama kadar gömelim, kınayalım, pisliklerini konuşalım ama şunu unutmayın; dibinizde bazılarınızın dost zannettiği etik kurallardan daha da uzak bir emperyalist ülke var.

Son düzenleme:
Apple Pay ve Google Pay artık Moskova'nın metro sisteminde çalışmıyor ve insanlar nakit para için uğraşırken uzun kuyruklar oluşuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_469.png
    Screenshot_469.png
    262 KB · Görüntüleme: 59
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı