Rusya, Ukrayna savaşı başladı!

El altından zaten satıyorlardı müdahale var enflasyon hesaplamaları %100 civarı milleti uyutuyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da Rusya'nın silah gücünü harcamasını bekliyor yaptırım uygulanıyor fakat Rusya devam ediyor Rusya'nın başka bir planı var Ukrayna ile kalmayacak belli ki.
ABD sadece uzaktan havlamayı bilir. Başka bir halta yaradıkları yok. Gereksiz yere çekinilen bir ülke. Ve artık ülkeler bunun farkına varmaya başladı. Rusya bu adımı o yüzden attı. ABD'nin savaş açacağından emin olsalar böyle bir adım atılmazdı. Ekonomik yönden vurmaya çalışıyorlar sadece.

Rusya ekonomik yaptırımlar ile durdurulamaz. Doğalgazlarına güveniyorlar ve ekonomi umurlarında değil. Çok sert bir şekilde karşılık verilmesi lazım ki akıllansınlar.

Benim ön gördüğüm en büyük sorun Çin'in Rusya'ya destek vermesi ve Rusya'yı örnek alarak Tayvan'a girmeye kalkışması olabilir. Böyle bir durumda domino taşı gibi savaş zincirlemesi başlar. Kısaca 3. dünya savaşı.

Rusya'nın bugün Ukrayna'ya girmesine izin verilirse, yarın başkalarına girmeyeceğinin bir garantisi yok. Nasıl olsa ses çıkarmıyorlar diyerek işgallere devam edebilir. Çok sert karşılık verilmesi şart. NATO tarafından 2 tane uçak gönderilse bile geri adım atmalarına sebep olabilir. Bu şekilde asla geri çekilmezler.

ABD sadece uzaktan havlamayı bilir. Başka bir halta yaradıkları yok. Gereksiz yere çekinilen bir ülke. Ve artık ülkeler bunun farkına varmaya başladı. Rusya bu adımı o yüzden attı. ABD'nin savaş açacağından emin olsalar böyle bir adım atılmazdı. Ekonomik yönden vurmaya çalışıyorlar sadece.

Rusya ekonomik yaptırımlar ile durdurulamaz. Doğalgazlarına güveniyorlar ve ekonomi umurlarında değil. Çok sert bir şekilde karşılık verilmesi lazım ki akıllansınlar.

Benim ön gördüğüm en büyük sorun Çin'in Rusya'ya destek vermesi ve Rusya'yı örnek alarak Tayvan'a girmeye kalkışması olabilir. Böyle bir durumda domino taşı gibi savaş zincirlemesi başlar. Kısaca 3. dünya savaşı.

Rusya'nın bugün Ukrayna'ya girmesine izin verilirse, yarın başkalarına girmeyeceğinin bir garantisi yok. Nasıl olsa ses çıkarmıyorlar diyerek işgallere devam edebilir. Çok sert karşılık verilmesi şart. Nato tarafından 2 tane uçak gönderilse bile geri adım atmalarına sebep olabilir. Bu şekilde asla geri çekilmezler.

ABD yıllardır savaş çıkmasını istiyor ama kendi girmiyor sebep olup sıyrılıyor aradan ekonomilerine zarar gelmemesi için.

Olan yine bizim gibi en küçük olayda ekonomisi darmadağın olan ülkelere oluyor buna üzülüyorum.

ABD yıllardır savaş çıkmasını istiyor ama kendi girmiyor sebep olup sıyrılıyor aradan ekonomilerine zarar gelmemesi için.
Aynen öyle. Ancak uzaktan havlıyorlar işte. Onlara dokunan bir şey yok sonuçta. Ama artık öyle laf kalabalığı yapmalarını kimse yemiyor. Boş tehditler savurmakla olmuyor. İcraat yapsınlar. Ekonomik yönden saldırmak güzel bir tepki şeklidir. Fakat Rusya bu noktada dediğim gibi bu saldırıya hiçbir şekilde aldırış etmiyor. Yani fiziksel müdahale gerekiyor.

Abd hicbir zaman baskalari icin savasmadı ki şimdi de savasmiyor.Zaten dünyanın öbür ucuna asker ve arac yollamasi gerek yollasa bile rusyayi alamaz o kadar uzak mesafede.
Zaten Abd de savaşa girse Dünyanın ağzina edilir büyük ihtimalle atom bombaları havada uçuşur böyle bir şeyi kimse istemiyor Rusya dışında.

ABD hiçbir zaman baskalari icin savasmadı ki şimdi de savasmiyor. Zaten dünyanın öbür ucuna asker ve arac yollamasi gerek yollasa bile Rusya'yi alamaz o kadar uzak mesafede.
Zaten ABD de savaşa girse dünyanın ağzina edilir büyük ihtimalle atom bombaları havada uçuşur böyle bir şeyi kimse istemiyor Rusya dışında.

Atom bombası atmazlar direkt olarak ellerinde nükleer teknoloji ve yüksek basınçlı bombalar var 1 tane atsa ege bölgesini yok edebilecek kadar büyük bombalardan bahsediyorum 3-4 tane sallasalar birbirlerine geri dönülemez hasar ve ölüm meydana gelir.

Kentlerin ve sivillerin hedef alınmadığını söylemişlerdi. Şehirler bombalanıyormuş. 2. Dünya Savaşı'ndaki Dresden'in bombalanmasından farkı olduğunu düşünmüyorum. İnsanoğlu çok aptal.

Geri
Yukarı