Rusya-Ukrayna savaşında hiçbir ülke bir şey yapmıyor

Bize saldırırsa NATO yanımızda olur. Rusya herhangi bir NATO ülkesine öyle Ukrayna'ya daldığı gibi kolayca dalamaz. Ukrayna'ya dalabilmek için yıllarca planlar yaptı. Herhangi bir NATO ülkesine dalmayı göze alamazlar, alırlarsa diye de NATO önlemleri almaya başladı bile şimdiden. Merak etme yani.

Yardım edersen savaş büyür. Olan masumlara her savaşta oluyor. Sen yardım edersen savaş büyür ve daha fazla masumlara bir şeyler olur. Bunu anlamaya başlıyorsun gibi yavaştan. Anladığında dediklerinin mantıksızlığını da anlayacaksın zaten.

Savaşı durdurmaya çalışabilirsin ama şu andaki durumda iki tarafta savaşı bırakmaz. En fazla birkaç hafta içinde anlaşmalar imzalanır, Rusya alacağını alır. Savaşı büyütmeye gerek yok, bir savaş başladıysa oradan sonra yapılacak şey körüklemek değil söndürmektir.

NATO ülkesi olmayan bir ülkeye yardım etmek, yangına körükle gitmek gibidir.
Ama bildiğim kadarıyla Ukrayna'da Rusya bölgesi varmış doğru mu? Kiev olması lazım galiba Rusya oraya saldırmaktan vazgeçmiş diye duydum.

Rusya karşısında bütün ülkeler tir tir titriyor, titremekte haklılar. Söz konusu bir yardım Rusya'yı karşınıza almaktır ve Rusya, Çin ve ABD'den sonra dünyadaki en büyük güçtür. Böyle bir gücü karşınıza almak istemezsiniz, özellikle karşınızda açgözlü çocuk katili güç sarhoşluğundan kudurmuş şerefsiz putin varsa hiç istemezsiniz.

ABD'nin yaptıklarina bakalim Japonya'ya atom bombası atti insanlik suçu iraka girdi Suriye'yi dağittı afganistana girdi.

Ama bildiğim kadarıyla Ukrayna'da Rusya bölgesi varmış doğru mu? Kiev olması lazım galiba Rusya oraya saldırmaktan vazgeçmiş diye duydum.
Rusya, Ukrayna'da yaşayanları Rus vatandaşı saydı. Ukrayna ordusunun ve halkının hükümete baş kaldırıp indirmesini planladı ama başaramadı. Tam tersi ordu da halk da hükümetin yanında yer aldı. Bu da Rusya'ya kötü yansıdı.

Herkes Ukrayna'ya gaz verdi verdi sonra yalnız bıraktı şu an Ukrayna halkı ölüme mahkum bırakılmış bir durumda ve biden hala kalkmış yaptırım diyor.

Bende hiç anlamış değilim aslında ama 3. dünya savaşı çıkarmış eğer yardım edersek herkes öyle diyor.

NATO üyesi olmadigi icin vakiyorlar sadece yaptirimlar devrede ama Rusya aptal degil. Rus uzay aracini ABD ya da Avrupa Birliği ülkelerine düsürmekle tehdit ediyorlar.

Geri
Yukarı