Rusya-Ukrayna savaşında hiçbir ülke bir şey yapmıyor

O zaman gerekirse Amerika ve Almanya ülkeleri ile birleşerek birlikte Rusya ile savaşalım. Olmaz mı? Güçlü diyorsunuz ya.

ABD gizliden istediği möntrö fesih edilsin Karadeniz'de cirit atayim Rusya'yi sikıştırayım derdinde akillı olmamiź lazim.

O zaman gerekirse Amerika ve Almanya ülkeleri ile birleşerek birlikte Rusya ile savaşalım. Olmaz mı? Güçlü diyorsunuz ya.
Güçle alakası yok.

Bak şimdi çok basit anlatıyorum. NATO üyesi olmayan bir ülkenin (Ukrayna) 2 toprağı için kimse dünya savaşı istemez. Eğer Rusya durmayıp devam etmeye çalışırsa önlemler alındı zaten. Rusya alacağı yerleri alır ve biter. Masumlara olacakların büyümemesi için savaşı büyütmemek gerekli. Çok basit mantık, anlamamak için hiçbir sebep yok.

Enes denen trollü ciddiye alıp cevap vermeye bile uğraşmayın.

Hocam troll falan mı bilmem ama bildiğim tek bir şey var oda bu arkadaş askeri güç hakkında gram bir şey bilmiyor.

Dostum adamlar bize değil Ukrayna'ya saldırıyor. Sen neyin kafasını yaşıyorsun? Bu kadar korumak istiyorsan git yazıl Ukrayna ordusuna. Buradan lafları çarptırıp boştan yere vatan sevgisi pompalamakla olmuyor o işler.
Benim korkum bu gün Ukrayna'ya saldıran yarın bize de saldırır. Sonuçta toprak güçtür ve Rusya daha fazla toprak isteyecek.

Rusya karşısında bütün ülkeler tir tir titriyor, titremekte haklılar. Söz konusu bir yardım Rusya’yı karşınıza almaktır ve Rusya, Çin ve ABD’den sonra dünyadaki en büyük güçtür. Böyle bir gücü karşınıza almak istemezsiniz, özellikle karşınızda aç gözlü çocuk katili güç sarhoşluğundan kudurmuş şerefsiz putin varsa hiç istemezsiniz.

Benim korkum bugün Ukrayna'ya saldıran yarın bize de saldırır. Sonuçta toprak güçtür ve Rusya daha fazla toprak isteyecek.

Bize saldıracak olursa NATO önlemleri hazır. NATO maddelerine göre birimize saldıran hepimize saldırır demek yani arkamızda 29 ülke var.

Güçle alakası yok.

Bak şimdi çok basit anlatıyorum. NATO üyesi olmayan bir ülkenin (Ukrayna) 2 toprağı için kimse dünya savaşı istemez. Eğer Rusya durmayıp devam etmeye çalışırsa önlemler alındı zaten. Rusya alacağı yerleri alır ve biter. Masumlara olacakların büyümemesi için savaşı büyütmemek gerekli. Çok basit mantık, anlamamak için hiçbir sebep yok.
Ben tek taraflı bakmıyorum ki ya yardım etmeliyiz yada savaşı durdurmaları lazım diyorum. Olan o masumlara oluyor üzülüyorum.

Benim korkum bu gün Ukrayna'ya saldıran yarın bize de saldırır. Sonuçta toprak güçtür ve Rusya daha fazla toprak isteyecek.
Bize saldırırsa NATO yanımızda olur. Rusya herhangi bir NATO ülkesine öyle Ukrayna'ya daldığı gibi kolayca dalamaz. Ukrayna'ya dalabilmek için yıllarca planlar yaptı. Herhangi bir NATO ülkesine dalmayı göze alamazlar, alırlarsa diye de NATO önlemleri almaya başladı bile şimdiden. Merak etme yani.

Ben tek taraflı bakmıyorum ki ya yardım etmeliyiz yada savaşı durdurmaları lazım diyorum. Olan o masumlara oluyor üzülüyorum.
Yardım edersen savaş büyür. Olan masumlara her savaşta oluyor. Sen yardım edersen savaş büyür ve daha fazla masumlara bir şeyler olur. Bunu anlamaya başlıyorsun gibi yavaştan. Anladığında dediklerinin mantıksızlığını da anlayacaksın zaten.

Savaşı durdurmaya çalışabilirsin ama şu andaki durumda iki tarafta savaşı bırakmaz. En fazla birkaç hafta içinde anlaşmalar imzalanır, Rusya alacağını alır. Savaşı büyütmeye gerek yok, bir savaş başladıysa oradan sonra yapılacak şey körüklemek değil söndürmektir.

NATO ülkesi olmayan bir ülkeye yardım etmek, yangına körükle gitmek gibidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı