RX 470 sistem ses çıkışından cızırtı gelme sorunu

Kemal Mardal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün gece bilgisayarıma 600 watt PSU ve RX 470 ekran kartı bağladım. Fakat bilgisayarı topladıktan sonra anakartın ses çıkışına bağladığım tüm cihazlarda cızırtı olmaya devam ediyor. Ön panelde de kısmet bi cızırtı mevcut ama anakarttaki dayanılmaz derecede sebebi ne olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj fazla geliyor olabilir eski PSU yu atmadıysan onu bir takıp dene. Ama yeni ekran kartına da yeterli güç geldiğinden emin ol.

Aynı sorun benimde vardı. GTX 1050 ti ile. Küçük hoparlörlerim vardı gücüde usb'den alıyordu jak çıkışınıda anakarttakinden kullanıyordum. Cızırtı yapıyordu ne denediysem olmadı. En son sorunu güç kablosunu alıp usb'den söküp bir adaptöre takıp jakıda anakartta takıp denedim. Sorunu bu şekilde çözdüm. Kullandığınız 3'lü prizin topraklamasından kaynaklanıyor sanırsam bu sorun. Hoparlörlerinizin fişini başka bir prize takın öyle deneyin.

Voltaj yüksek geliyor o yüzden.
Aynı sorun benimde vardı. GTX 1050 ti ile. Küçük hoparlörlerim vardı gücüde usb'den alıyordu jak çıkışınıda anakarttakinden kullanıyordum. Cızırtı yapıyordu ne denediysem olmadı. En son sorunu güç kablosunu alıp usb'den söküp bir adaptöre takıp jakıda anakartta takıp denedim. Sorunu bu şekilde çözdüm. Kullandığınız 3'lü prizin topraklamasından kaynaklanıyor sanırsam bu sorun. Hoparlörlerinizin fişini başka bir prize takın öyle deneyin.
Arkadaşın dediklerini uygulamakta fayda var. Fakat anakart ses yongası da arızalı olabilir. Servise yollamanızı öneririm.

Voltaj yüksek geliyor o yüzden.

Arkadaşın dediklerini uygulamakta fayda var. Fakat anakart ses yongası da arızalı olabilir. Servise yollamanızı öneririm.

Sorunumu bu şekilde çözdüm fakat iyice merak ettim şimdi fazla voltaj geliyor derken prizden hoparlörler için mi yoksa kasaya gelen voltaj fazla olduğu için mi oluyor bu ? Yoksa PSU ile alakalı bir durum mu bu ? 450w'lık PSU'ya sahibim bu arada

Sorunumu bu şekilde çözdüm fakat iyice merak ettim şimdi fazla voltaj geliyor derken prizden hoparlörler için mi yoksa kasaya gelen voltaj fazla olduğu için mi oluyor bu ? Yoksa PSU ile alakalı bir durum mu bu ? 450w'lık PSU'ya sahibim bu arada
Marka, model nedir?

Hem priz hem de PSU ile ilgili olabilir. Kesin birşey diyemiyorum.

Başka bir prize takıp denedim olmadı. Kartın bozuk olma durumuna gelince ses yongasının bozuk olması imkansız gibi bişey(yüksek voltaj gelip bozduysa bilemem) çünkü kart ve psu takmadan önce aktif olarak kullanıyordum. Ayrıca sistem özelliklerim: fx6300 işlemci
g46 970a anakart
msi rx470
aerocool 600w power

Ek 1: Eski ekran kartım bozuk ve eski psuyu sattığım için başka önerilerinizi bekliyorum.
Ek 2: Hoparlör sisteminin markasını sormanıza gerek yok kendim yaptım amfisini belirli bir marka yok:)

Ben olabilecekleri önerdim ve sundum. Kontrol etmek veya ettirmek size kalmış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı