RX 480 + Crossfire vs GTX 1060

Evet öyle yazmak istedim. İçimden Freesync geçiripte Crossfire yazmak neyin nesi bende bilmiyorum. Başlığı nasıl düzelteceğimide bilmiyorum :/

Ben 1 aydır bekliyorum hala daha bulamadım, link atabilir misiniz?

Sapphire RX 480 Nitro+ 8GB GDDR5 256B 11260-01-20G - Teknoloji Pazar | Sadece Teknoloji

Güvenilirlik konusunu bilmem ama bazı sitelerde var.

@GameHawk GTX 1060 3 GB versiyonu ile GTX 1060 6 GB eşit değil GTX 1060 3 GB GTX 1050 olarak düşünülüyor.

GTX 1060 3GB yi kim gtx 1050 olarak düşünüyo anlamadım. Ayırca zaten RX 480 8GB ile GTX 1060 6GB nin fiyatlarıda birbirine paralel. Bu arada gtx 1060 3GB yi bu forumda sizden başka hiç kimsenin gtx 1050 olarak düşündüğünü sanmıyorum. Zaten Nvidianın GTX 1050 haberleri de gelmeye başladı

Performans olarak birbirine yakın deniliyor eğer GTX 1050 çıkmazsa GTX 1050`nin yerini tutacakmış bunlar benim okuduklarım.

Performans olarak birbirine yakın deniliyor eğer GTX 1050 çıkmazsa GTX 1050`nin yerini tutacakmış bunlar benim okuduklarım.
GTX 1050 den ilk sesler gelmeye başladı zaten ama ekran kartında önemli olan şeyin vram değil çekirdek olduğunu bildikten sonra 3GB ile 6GB arasında bir performans farkı olcağını sanmıyorum heleki 1080p de. Doğru bazı oyunlar şuan 4GB VRAM kadar doldurabiliyor ama öyle kaçınılmaz bir performans farkıda yok.

Misal olarakda:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu verebilirim.

@GameHawk ben eskileri okumuşum o zaman tarihine hiç bakamıştım benim okuduklarım öyleydi. Eyvallah sağ olasın ancak benim düşümcem RX 480 4 GB alınması yönünde.

@GameHawk ben eskileri okumuşum o zaman tarihine hiç bakamıştım benim okuduklarım öyleydi. Eyvallah sağ olasın ancak benim düşümcem RX 480 4 GB alınması yönünde.

Yav zaten gecesi gündüzü oyun oynamak olan bir kişinin gtx 1060daki CUDA çekirdeklerinin render performansıyla işi olmadığından dolayı gtx 1060 alması rx 480e göre yüksek performans vermez.
Fakat Nvidia nın anlaşmalı olduğu oyunları veya güçlü bir altyapısı olduğu bilgisi kaçınılmaz.
Fakat RX 480 alınmasının benim için mantıklı olduğu tek tarafı 75 hz ve FreeSync destekli bir monitörü olması alt seviyede çünkü nvidianın g sync teknolojisinize sahip monitörler 1500 küsür fiyat seviyesinden başlıyor. Ayrıca zaten kartlar başa baş bir oyunda bu bunu aşırı solluyor, bir oyunda bu bunu aşırı solluyor, bi oyundada başa baş geçiyor bariz farklar olsa bile bir oyunda gtx 1060ın bariz farkı oluyor bir oyunda rx 480 in bu yüzden aralarında başabaş bir denge var.

yalnız o linkini attığınız vatandaki rx 480ler stokta değil.

Haklısınız ancak ben RX 480 ile FreeSync monitör GTX 1060 ile normal monitörden daha iyi oyun deneyimi sunmaz mı ?

Eğer AMD'nin Plays.tv'si adam akıllı birşey olsaydı, Shadowplay'a kafa tutabilseydi çoğu kişinin AMD kartları tercih edeceğinden eminim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı