RX 490 Şehir efsanesi mi?

Cihan Akrebimsi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba güzel insanlar. Yaklaşık 5 aydır ekran kartsız sürdüğüm hayatıma kısa bir süre içerisinde ekran kartı alacağım. RX 480'de karar kılmıştım fakat RX 490 çıkacak diye duymuştum bunun bir aslı var mıdır? Zaten gerçek bile olsa daha da bekletmeye değmez sanırım değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD resmi olarak açıklama yapmadı. Ancak sızdırılan listelerde bu kartın adı var. Eğer çıkacaksa beklemeye değer bir kart, çünkü direk olarak GTX 1080 modeline rakip olarak çıkacak. Çift GPU kullanma ihtimali oldukça yüksek, Polaris 10 mimarisini temel alabilir. Eğer bu mimariyi kullanmazsa büyük ihtimal Vega 10 mimarisini kullanarakta piyasaya çıkabilir. Daha tam olarak netleşmiş bir durum yok.

AMD her kartın x90 serisini çıkardığına göre Vega 10 mimarili 480X ve 490X kartlarını çıkaracaktır. Zaten Nvidia ile rekabete girmek istiyorsa da bu kartları çıkaracaktır.

AMD resmi olarak açıklama yapmadı. Ancak sızdırılan listelerde bu kartın adı var. Eğer çıkacaksa beklemeye değer bir kart, çünkü direk olarak GTX 1080 modeline rakip olarak çıkacak. Çift GPU kullanma ihtimali oldukça yüksek, Polaris 10 mimarisini temel alabilir. Eğer bu mimariyi kullanmazsa büyük ihtimal Vega 10 mimarisini kullanarakta piyasaya çıkabilir. Daha tam olarak netleşmiş bir durum yok.
Bende o listeyi gördüm internette olabilirse eğer bunun için bayağı bi geç kalmadılar mı? Amd'nin daha önceden böyle rekabet için beklettiği bir kart olmuş muydu peki? Önceki serilerde?

Bende o listeyi gördüm internette olabilirse eğer bunun için bayağı bi geç kalmadılar mı? Amd'nin daha önceden böyle rekabet için beklettiği bir kart olmuş muydu peki? Önceki serilerde?
AMD önce orta segmentteki yerini sağlamlaştırıyor ondan sonra üst seviye kartları çıkarıyor. Evet R9 390X'i de bu kadar uzun süre beklemiştik.

AMD önce orta segmentteki yerini sağlamlaştırıyor ondan sonra üst seviye kartları çıkarıyor. Evet R9 390X'i de bu kadar uzun süre beklemiştik.
Ne fırtınalar kopuyor. :) Uzun bir aradan sonra yeniden başladım teknolojiyi takip etmeye. Haberim yoktu pek. Ama sanırım R9 390X çıktıktan kısa bir sürede ülkemize girmişti değil mi? Yani rx 490 da çıkarsa fazla bekletmez gibi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı