RX 5500 XT sistem kilitlenmesi

Sedat34

Decapat
AMD Ryzen 5 2600.
2*8=16 GB RAM.
500GB SanDisk SSD.
MSI B450M PRO M.2 v2.
FSP 550W 80+ PSU.
Gamepower 4 fanli kasa.

Sorun: 20.4.2 ve 20.9.1 sürümlerinin denedigim halde. PC boşta kitleme yapıyor. Oyunlarda kitlenme sorunu yok PC bostayken kendi kendini kitliyor neden yapar lütfen bir çözüm yolu önerir mısınız? Bazen nette dolanıyorum, tarayıcıyı kapatır kapatmaz kilitliyor.

Not: Kaç ay oldu bulamadım çözüm yolu .Birçok kişi aynı sorunu yaşıyor ama belli bir çözüm yolu yok, bana bir yardımcı olur musunuz?

Sistemi kendim topladigim için garanti yerleri ayrı ayrı kartların.

Ne şekilde bir kitleme oluyor? Sürücü (ekran kartı) sorunu olduğunu pek düşünmüyorum. Bu yıllardır olan genel bir sorun ama tam sebebini bulmak zahmetli olabilir. Teknik bir arıza olabilir ama öncesinde temiz bir Windows kurulumu, BIOS ve firmware güncellemelerini yapmanı öneririm.

Ekleme: Memtest86 testini yapmanı öneririm. Tarayıcıyı kapattıktan sonra kilitlenmesi garip.

Son düzenleme:
Ne şekilde bir kitleme oluyor? Sürücü (ekran kartı) sorunu olduğunu pek düşünmüyorum. Bu yıllardır olan genel bir sorun ama tam sebebini bulmak zahmetli olabilir. Teknik bir arıza olabilir ama öncesinde temiz bir Windows kurulumu, BIOS ve Firmware güncellemelerini yapmanı öneririm.

Arkadaş haklı olabilir driverlardan kaynaklanabilir her şey güncelse ve parçalar sıkıntısızsa tahmini ondandır dostum. Nede olsa senin o kullandığın ekran kartı da RTX 3080'de her biri yazılımı olmadan aptal bir makineden ya da 2 fanlı saç kurutma makinesinden pek farklı değil onları o şekilde çalıştıran yazılımlar ne de olsa. Ha bu arada @kino asus seviyorsun sanırım :d.

Ne şekilde bir kitleme oluyor? Sürücü (ekran kartı) sorunu olduğunu pek düşünmüyorum. Bu yıllardır olan genel bir sorun ama tam sebebini bulmak zahmetli olabilir. Teknik bir arıza olabilir ama öncesinde temiz bir Windows kurulumu, BIOS ve Firmware güncellemelerini yapmanı öneririm.

Ekleme: Memtest86 testini yapmanı öneririm. Tarayıcıyı kapattıktan sonra kilitlenmesi garip.

Dostum oyun oynuyorum hiçbir sıkıntı yok.
15-20 gün aralarla PC bostayken kitleme yapıyor bazen tarayıcıdan dolanırken bir anda çıktıktan sonra kitliyor mesela tam oyun oynadım PC kapatmaya bastım aniden kitledi.
Ekran kartı driver olarak 20.4.1 ve 20.9.1 kullandım yine yaptım.

Geri
Yukarı