RX 5500 XT takında drop olmaya başladı

DreamTayron

Picopat
Daha fazla  
İlk öncelikle selam başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartımı yükselttim ve rekabetçi oyunlarda FPS dropları yiyorum. Sistemim: RX 5500 XT 4 GB ekran kartı, i5 3470 işlemci, Intel H61 anakart, DDR 3 1600 MHz 8 GB 2X RAM ve 600 watt PSU. Eski ekran kartım GTX 750 2 GB Ti ve o ekran kartındayken rekabetçi oyunlarda ani takılmalar olmuyordu fakat RX 5500'e geçtiğim zaman rekabetçi oyunlarda takılmalar meydana geldi hatta bazı oyunlarda takılmadan ziyade sürekli FPS düşüşü yaşadım. Örnek verecek olursam; GTX 750 le Overwatch 2'de 80 FPS değerleri alıyorken, RX 5500'e geçince aynı ayarlarda artık 22 ila 15 FPS'lerde olmaya başladı. Ve işlemci kullanımımda %100'lere çıktı, ekran kartımın kullanımıda %50 ila %30'larda takılıyor. Valorant'ta FPS değerlerim arttı fakat bu sefer de takılmalar meydana geldi. Anladığım kadarıyla sistemimde darboğaz ve işlemci çekirdeklerimde tıkanıklık mevcut. Ve bu anakarta maximum i7 3770 işlemci takarım en azından çekirdek sayısı 8'e çıkar fakat gene darboğaz olur ama ani takılmalar gidebilir. Tabii bu durumu çok bilmediğim için sizin de konu hakkındaki bilgilerinizi almak istiyorum. Baştan söyleyeyim tüm parçalardaki driverlar kurulu ve ayarları da yapılı.

Geri
Yukarı