RX 5500 XT VIDEO_TDR_FAILURE hatası

Texrtwind

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar MSI RX5500 XT Gaming X 8 GB ekran kartını kullanıyorum. Eskiden böyle bir sorunum yoktu ama bundan ayrı arada fanlar boştayken 1600RPM CS:GO girince 800-1300RPM falan dönüyor bazen kafayı sıyırıyor ayarlama yapamıyor galiba onu çözemedim. ( Eskiden dediğim bilgisayarım Max. 2 aylık ) CS:GO rekabetçi girdim normal bir şekilde fanlar 840RPM sıcaklık 70-71° 180 FPS civarı Ultra tüm ayarlar 1080P, Ryzen5 3600 işlemcim sıcaklığa tam bakmadım ama o da 80 falan olması lazım stok fan. Bir anda görüntü gitti siyah ekran imleç kıpırdamıyor. Ardından mavi ekran geldi ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi şu an 30 dk oldu herhalde imleç hala kıpırdamıyor mavi ekranda kaldım. Nasıl çözebilirim bunu arada bir de beklenmedik sistem arızasından dolayı varsayılan Radeon WattMan ayarları veri yüklendi uyarısı geliyor Radeon Software'a. AMD sorunlarla dolu. Var mıdır çözümü lütfen kaldı ekran böyle çöktü gitti hayallerimin 7500TL'lik PC'si :(

Dosya Ekleri

• IMG_20200823_172618.jpg
    IMG_20200823_172618.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar MSI RX5500 XT Gaming X 8 GB ekran kartını kullanıyorum. Eskiden böyle bir sorunum yoktu ama bundan ayrı arada fanlar boştayken 1600RPM CS:GO girince 800-1300RPM falan dönüyor bazen kafayı sıyırıyor ayarlama yapamıyor galiba onu çözemedim. ( Eskiden dediğim bilgisayarım Max. 2 aylık ) CS:GO rekabetçi girdim normal bir şekilde fanlar 840RPM sıcaklık 70-71° 180 FPS civarı Ultra tüm ayarlar 1080P, Ryzen5 3600 işlemcim sıcaklığa tam bakmadım ama o da 80 falan olması lazım stok fan. Bir anda görüntü gitti siyah ekran imleç kıpırdamıyor. Ardından mavi ekran geldi ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi şu an 30 dk oldu herhalde imleç hala kıpırdamıyor mavi ekranda kaldım. Nasıl çözebilirim bunu arada bir de beklenmedik sistem arızasından dolayı varsayılan Radeon WattMan ayarları veri yüklendi uyarısı geliyor Radeon Software'a. AMD sorunlarla dolu. Var mıdır çözümü lütfen kaldı ekran böyle çöktü gitti hayallerimin 7500TL'lik PC'si :(

amdkmdag.sys ekran kartı sürücünüzle alakalı bir sorun oluyor genelde.

Genel bir çözüm olarak ;

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp daha sonra buradan 20.4.2'sürümünü yükleyip kontrol etmeyi deneyin.

DDU'nun nasıl kullanılacağını bilmiyorsan DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Yine çözüme ulaşamazsanız minidump dosyanızı bizimle paylaşın.

XPG D30 CL16-20-20-38 zamanlamaları olan model mi? Ve işlemcinin PBO özelliğini kapatıp BIOS'tan DRAM voltajı 1.38 yapabilir misiniz test için. Yada direkt ASUS D.O.C.P kapalı da deneyin iki türlüde deneyin.

5500 XT kullanıcılarından sadece MSI Gaming X modeli kullananlardan bu tür absürd şeyler duydum. Sorun AMD kaynaklı değil bana göre. Sistemi yeniden başlatıp şu Dragon Center mıdır nedir onu silerek denesene, fanların boşta 1600 RPM çalışması falan olmaması gereken şeyler. En kötü ihtimal servise gönder gitsin. MSI bu kartta eline yüzüne bulaştırmış gibi.

Sorun bundan kaynaklıysa anlaşılır en azından. Bir de DDU gibi 3. parti yazılımları kullanmana gerek yok AMD Cleanup Utiliy var. 20.8.2 diğer tüm sürücüler gibi stabil 5500 XT için eski driver kurmana gerek yok.

Muhtemelen RAM'lar stabil değil o modelden sık sorun duyuyorum.
ahaha çıldırcam. Bigisayardan hiç görmediğim hatalar almaya başladım. Rami az önce biosa gidip dram arttırmaya çalıştım auto mode dan çıkmama izin vermedi. Ardından 2666mhz'den 3000mhz yaptım bilgisayar başlamadı güvenli moda alıp biosa girdi. 2666 yaptım açıldı şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı