RX 5600 XT sistem sıcaklık değerleri normal mi?

Joshiferxx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sistemim şu şekilde; 16 GB RAM - RX 5600 XT ekran kartı - R5 3600 işlemci -B450M-K II anakart.
Isı değerleri normal mi? Oyun F1 2020 ancak genel olarak çoğu oyunda bu değerleri alıyorum.

Dosya Ekleri

• fps.PNG
    fps.PNG
    68,4 KB · Görüntüleme: 133
Çok yüksek değil hocam. Yükteki değerler normal. Fan hızını arttırarak deneyin. Daha da azalacaktır.

Ses çok yüksek olmazsa 60 derecede %50 70 derecede %75 hızı bir deneyin derim. Ses yüksek gelirse kısarsınız biraz daha. Yani sizle alakalı bir durum, sessizlik mi düşük sıcaklık mı bundan birini tercih etmeniz lazım. Şahsen ben oyunları kulaklıkla oynadığım için fanları stok ayarlardan yüksek devirde kullanıyorum hep.

Ses çok yüksek olmazsa 60 derecede %50 70 derecede %75 hızı bir deneyin derim. Ses yüksek gelirse kısarsınız biraz daha. Yani sizle alakalı bir durum, sessizlik mi düşük sıcaklık mı bundan birini tercih etmeniz lazım. Şahsen ben oyunları kulaklıkla oynadığım için fanları stok ayarlardan yüksek devirde kullanıyorum hep.
Cevabınız için teşekkür ederim. Fan ayarını %70'lerde tutmam herhangi bir sorun çıkartmaz değil mi?

Cevabınız için teşekkür ederim. Fan ayarını %70'lerde tutmam herhangi bir sorun çıkartmaz değil mi?
Stok ayarlarda tutun hızlı dönmesi fanların çabuk yıpranmasına sebep olabilir. Üreticilerin bir bildiği varki bu ayarda tutmuşlar. 70 derece de gayet güzel bir değer.

Geri
Yukarı