RX 5600 XT ve R5 2600 Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye'deki fiyatlarını karşılaşırma yaptır istersen.

Dostum senine uğraşmayacağım. İlk başta NVIDIA zengin kartları dedin daha sonra aralarında 200-250TL fark olduğunu göstererek cevap verdik. Daha sonra Ray Tracing'de çok FPS düşüyor, Minecraft falan oynayacaksanız alın dedin. Arkadaşlarından biride Ray Tracing abartıyorsunuz falan dedi. Bizde aradaki 250 lira farka kartın kullanımının rahatlığı ve bir artı olarak Ray Tracing özelliği olduğunu söyledik. Daha sonra orta segment kart üretmiyor dedin sana orta segment kartları attım. Bunların arasında 3-4 FPS fark var diğerek geçiştirdin sana videolu kanıt attım. Şimdide bunları açıkladığımızda hala kabul etmek yerine yeni yeni bahaneler üretiyorsun. Özür dilerim ama artık senin gibi fanboylara zamanım yok. İstediğiniz gibi inkar edin gerçek ortada. Siz etrafa bu kartları önererek sorun yaşayanların ahını alıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum senine uğraşmayacağım. İlk başta NVIDIA zengin kartları dedin daha sonra aralarında 200-250TL fark olduğunu göstererek cevap verdik. Daha sonra Ray Tracing'de çok FPS düşüyor, Minecraft falan oynayacaksanız alın dedin. Arkadaşlarından biride Ray Tracing abartıyorsunuz falan dedi. Bizde aradaki 250 lira farka kartın kullanımının rahatlığı ve bir artı olarak Ray Tracing özelliği olduğunu söyledik. Daha sonra orta segment kart üretmiyor dedin sana orta segment kartları attım. Bunların arasında 3-4 FPS fark var diğerek geçiştirdin sana videolu kanıt attım. Şimdide bunları açıkladığımızda hala kabul etmek yerine yeni yeni bahaneler üretiyorsun. Özür dilerim ama artık senin gibi fanboylara zamanım yok. İstediğiniz gibi inkar edin gerçek ortada. Siz etrafa bu kartları önererek sorun yaşayanların ahını alıyorsunuz.

Türkiye şartlarında herkesin parasi RTX veya GTX falan yetmiyor ne yazik ki.

Türkiye şartlarında herkesin parasi RTX veya GTX falan yetmiyor ne yazik ki.

Aralarında sandığın kadar uçurum yok ne yazık ki. RX580 1660 RX590 modellerinin testlerine ve fiyatlarına bak. Biraz daha iyi anlayacaksın her şeyi.

Aralarında sandığın kadar uçurum yok ne yazık ki. RX580 1660 RX590 modellerinin testlerine ve fiyatlarına bak. Biraz daha iyi anlayacaksın her şeyi.

Tamam siz RTX devam edin NVIDIA ile sömürülmeye devam...

Güzel kardeşim sonuna kadar bir AMD fanı ve kullanıcısı olarak diyorum ki işlemcilerde AMD'nin üstüne yok gerek kalite gerek fiyat ama ekran kartlarına gelince her AMD kullanıcısının kabul etmesi gerekir ki AMD GPU aşırı ısınma sorunlu bu genel bir sorun. Ekran kartlarında AMD tercih eden zaten genellikle ya birisinden gaz almış ya birisi videolarında gereksiz yere AMD GPU'yu üst seviyelerde 10 numara bir kart gibi göstermiş :)) ya da ekran kartlarının YouTube testlerine göre almıştır. Hani derler ya AMD GPU kullanıyorum hem evim ısınıyor hem ben ısınıyorum sıcaklık değerleri o kadar kötü düşünmeden RTX 2060 alırdım bir de demişsin ki RX570 yerine 1050 Ti alın o zaman bu arada RX570IN rakibi 1650 Super yani hem 1650 Super 100-200₺ fazla olmasına rağmen Ray Tracing özelliği var bunu da vurguluyum.

GTX 1650SUPER RX 570' in rakibi değil RX 5500 XT'in rakibi, ayrıca AMD eskisi kadar ısınmıyor anlamıyorsunuz galiba RX 5600 XT, RTX 2060'dan daha serin, ben NVIDIA'nın RTX 2060'ı için tamam 400TL tabii ki verilir daha iti olur hatta fakat RX 5600xt daha yeni fiyatlar düşüncel o zaman o fark 700 800TL'yi bulursa neden RTX 2060 alayım ben AMD'dan boyu değilim NVIDIA'nın GTX 1660S ve GTX 1650S serileri çok iyi ve uygun fiyatlı fakat bunlar AMD'nın hamleleri karşısında çıkarıldı.

Neden NVIDIA önermeyelim? Dereceler iyi diye mi, driver'lar eksiksiz diye mi, kartlar stabil çalışıyor diye mi? Bir kaç ay sonra burada kartım sorun çıkarıyor diye konu açmayın sonra? Forum AMD (GPU) sorunlarıyla dolu.

Bu tarz yazıları okudum korka korka da aldım RX 5700 XT Nitro+’ı adrenalin 20 sorun çıkardı adrenalin 19’dan bir driver kurdum sorunsuz kullanıyorum şu an. Adrenalin 20 ile büyük bir güncelleme getirdikleri için sorunlar var ama her oyunda, her kişide de olmuyor. Bende PUBG’de sorun olmadı ama Battlefield 4’te oyundan attı. DX 11 teknolojisini kullandığı içindir belki. Kart sıcaklıklarından da memnunum performans modunda 2000 MHz’de 70 derece 1200-1400 RPM fan hızı. PUBG’de kendi ayarlarımda 55 derece. Kartlar gayet güzel yani.

5600 XT (3066 TL)
RTX 2060 (3083 TL)
Bunun neresinde 500-600 TL fark var? Ayrıca ameriga demeyi ne zaman bırakacaksınız acaba, komik değil.

Güzel kardeşim sonuna kadar bir AMD fanı ve kullanıcısı olarak diyorum ki işlemcilerde AMD'nin üstüne yok gerek kalite gerek fiyat ama ekran kartlarına gelince her AMD kullanıcısının kabul etmesi gerekir ki AMD GPU aşırı ısınma sorunlu bu genel bir sorun. Ekran kartlarında AMD tercih eden zaten genellikle ya birisinden gaz almış ya birisi videolarında gereksiz yere AMD GPU'yu üst seviyelerde 10 numara bir kart gibi göstermiş :)) ya da ekran kartlarının YouTube testlerine göre almıştır. Hani derler ya AMD GPU kullanıyorum hem evim ısınıyor hem ben ısınıyorum sıcaklık değerleri o kadar kötü düşünmeden RTX 2060 alırdım bir de demişsin ki RX570 yerine 1050 Ti alın o zaman bu arada RX570IN rakibi 1650 Super yani hem 1650 Super 100-200₺ fazla olmasına rağmen Ray Tracing özelliği var bunu da vurguluyum.

Bu doğru değil işte. Kullanmadan yorum yapmayın. 5700 XT Nitro+ 2000MHz performans modunda 70 derecede 1200-1400 RPM’de çalışıyor. Fan sesi yok. Fan ve voltaj ayarı yapsam 60 dereceye de indiririm sıcaklığı.

Adamlar iki ad değiştiriyor sana 3-4 FPS icin daha pahaliya satıyor kanmayin böyle şeylere. Yok super serisi yok Ti serisi...

Sen ekran kartı üreticisi olsana 2-3 tane model koy; özünde hepsi aynı olsun ama 4-5 overclock'la halledersin bunu.

Tamamsiz RTX devam edin NVIDIA ile sömürülmeye devam...

NVIDIA bizi sömürmüyor, NVIDIA bize yeni teknolojiler sunuyor bundan dolayı da NVIDIA tercih ediyoruz.

Sorunsuz driver için RTX 2060 alınabilir. Fakat lütfen Ray Tracing var o yüzden RTX 2060 al demeyin, bu aşırı komik. 2060 Ray Tracing bir şeye yaramıyor sırf laf olsun diye konulmuş.
Ayrıca şu ısı muhabbetini bırakın, düzgün hava akışı olan bir kasa da 70 dereceyi geçmek zor. Gidip önü cam kasalar alıyorsunuz gösteriş için sonra AMD ısınıyor yiaa!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı