RX 5600 XT ve R5 2600 Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2060, 5600 XT’den ucuz olsa bile AMD öneririm. Neden mi? Çok beğenmediğiniz AMD, mesa ve özgür yazılıma destek verdiğinden. Açık kaynak sürücülerini paylaşıp geliştiricilere daha iyisini yapabilme fırsatı sunabildiğinden. Kıytırık Windows için düzgün sürücü çıkartamamış olabilir ama yine de gelişiyor.

Bu kafa aynı şey ya, gidip bütün yabancı tekel markalardan ürün alıp, “Türk malı kalitesiz yea hemen bozuluyor. Demek gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
2060, 5600 XT’den ucuz olsa bile AMD öneririm. Neden mi? Çok beğenmediğiniz AMD, mesa ve özgür yazılıma destek verdiğinden. Açık kaynak sürücülerini paylaşıp geliştiricilere daha iyisini yapabilme fırsatı sunabildiğinden. Kıytırık Windows için düzgün sürücü çıkartamamış olabilir ama yine de gelişiyor.

Bu kafa aynı şey ya, gidip bütün yabancı tekel markalardan ürün alıp, “Türk malı kalitesiz yea hemen bozuluyor. Demek gibi.

Driver dışında sorunu yok AMD GPU'ların. Fakat lafa gelince ısınıyor...

Sen ekran kartı üreticisi olsana 2-3 tane model koy; özünde hepsi aynı olsun ama 4-5 overclock'la halledersin bunu.

NVIDIA bizi sömürmüyor, NVIDIA bize yeni teknolojiler sunuyor bundan dolayı da NVIDIA tercih ediyoruz.

Yeni teknoloji Ray Tracing mi? Yeni ve gereksiz daha yeni bir teknoloji gelişmesi gerekiyorsiz Ray Tracing sadece NVIDIA'da var sanıyorsunuz AMD PS5 gpusunda Ray Tracing kullanıcak teknoloji dediğin artık AMD kartlar 7NM üretiliyor al sana teknoloji.

Ne güzel işte demek ki AMD'de ışın takibine başlıyacak. Ben fanboy değilim, yeniliklerden yanayım.

Oooo açtığım konuya bak sizin yaptığınız şeye bak başka yerde tartışın lütfen NVIDIA fanboyları yazmasin yeter yazarsa da adam akıllı yazın.

Açık kaynak sürücülerini paylaşıyorsa ne olmuş? Anlamadım. NVIDIA'nın geliştiricilerinin AMD'nin açık kaynak sürücülerinden aldığını mı düşünüyorsun? Peki paylaşması kullanıcıyı niye ilgilendirsin? Açık kaynak sürücülerini verdiğinde birden driver sorunları yok mu oluyor?:D.
ayrıca senin hiçbir şekilde Windows'a kıytırık demeye hakkın yok. Sevmiyor olabilirsin ancak burada normal bir insan sıfatıyla hakaret edemezsin. Windows'tan daha iyi bir işletim sistemi çıkardıysan buyur.

Sorunsuz driver için RTX 2060 alınabilir. Fakat lütfen Ray Tracing var o yüzden RTX 2060 al demeyin, bu aşırı komik. 2060 Ray Tracing bir şeye yaramıyor sırf laf olsun diye konulmuş.
Ayrıca şu ısı muhabbetini bırakın, düzgün hava akışı olan bir kasa da 70 dereceyi geçmek zor. Gidip önü cam kasalar alıyorsunuz gösteriş için sonra AMD ısınıyor yiaa!

Dostum. Boş yapıyorsun. Sadece bu forumda ki konulara bir göz at. Isınma sorunlarına bak. Kasa modellerini de yazmışlar onlara da bak. Ayrıca yeni modeller ısınmıyor diyelim. Peki orta segment budget PC toplayan biz'ler RX570-580-590 nasıl alacağız ısınma sorunu varken? Bu seriler yeni modellerden daha önemli değil mi?

Bayramı bekle zaten 3 ay kaldı.

Açık kaynak sürücülerini paylaşıyorsa ne olmuş? Anlamadım. NVIDIA'nın geliştiricilerinin AMD'nin açık kaynak sürücülerinden aldığını mı düşünüyorsun? Peki paylaşması kullanıcıyı niye ilgilendirsin? Açık kaynak sürücülerini verdiğinde birden driver sorunları yok mu oluyor?:D.

Açık kaynak sürücülerini paylaşınca ne mi oluyor :D tamam, haklısın. NVIDIA en iyisi, takılın siz.

Açık kaynak sürücülerini paylaşınca ne mi oluyor :D tamam, haklısın. NVIDIA en iyisi, takılın siz.

Ben dünden beri yazan AMD fanboyları gibi cahil değilim. Bir hatam varsa düzeltin. Bende teşekkür edeyim. Ayrıca farkındaysanız 'anlamadım' demişim.

AMD işlemci tarafında liderliği eline aldı 1-2 sene içinde ekran kartında da aynı şey olacağını düşünüyorum farkındaysanız eskiden oyunların %90 kısmı NVIDIA tarafından optimize ediliyordu onun için NVIDIA ekran kartları her zaman daha iyi performans veriyordu oyunlarda fakat şu an devir değişiyor örnek verecek olursak RX 580'den daha güçlü olduğu söylenen GTX 1660 RDR2 oyununda daha iyi performansa sahip değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı