RX 5600XT siyah ekran sorunları ve çözüm önerileri

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sapphire RX 5600XT aldım daha 1 hafta olmadı ancak birtakim sorunlar yaşıyorum oyunlarda siyah ekran yeşil ekran ve yer yer kiltlenme sorunları yaşıyorum araştırmalarım sonuçu bu sorunlar Driver sorunlar imiş ancak kullanan arkadaşlar acaba geçici bir çözüm önerisinde bulunabilir mi?

Denediğim AMD sürücüleri: 20.2.2/20.4.2/20.5.1/gibi sürücüleri denedim.
Windows 10 sürümleri: 1903/1909/2004/ gibi sürücüler denedim hepsini temiz kurulum yaptım.
En son kullandığım sürümler.
AMD: 20.5.1.
Windows10:2004.

Overclock var mı?
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz OC (3200MHz yaptım)

Kullandığım sistem.
CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB cache soket am4.
GPU: Sapphire RX 5600XT.
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz DDR4 RAM.
SSD: Samsung 860 Evo 250GB.
HDD: 500GB 3.5" 5400RPM.
PSU: Cooler Master MWE 80Plus 600W 2xeps, aktif PFC 120mm.
Motherboard: ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 AM4 DDR4 3466.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam AMD'ye bir düşmanlığım yok lakin bu kartı kimseye önermiyorum. AMD serisi GPU almayın kardeşim alıp çok stabil kullanıyorum diyen bir kişi varsa yalan söylüyordur. Kartları fütursuzca OC edip kartın içine ediyorlar. 2500 lira para veriyoruz ama bir siyah ekran vuruyor bir oyun kapatma vuruyor bir sıcaklık vuruyor bir Coil Whine vuruyor vallahi bıktım aldığım güne lanet olsun. 20 yaşındaki AMD fanboyları sakın mesajıma cevap vermesin kötü olur bu konuda çok hassasım. Bu arada dediğiniz çözümlerin hepsini denedim fakat asla çözüm olmuyor. Bugün içinde temiz bir format ve OEM Key alıp temiz bir Windows kuracağım. Bu seferde WHQL Driver'ını deneyeceğim. Onun da voltajını düşüreceğim. Frekansını kısacağım. Yapacağım Allah yapacağım.
Aynı sorun yeni aldığım ROG Strix RX5600XT de çıktı. Bundan sonra beni öldürseler AMD ye elimi sürmem.
Arkadaşlar coil whine sorununa bir çözüm bulabildiniz mi ?

Aynı sorun yeni aldığım ROG Strix RX5600XT de çıktı. Bundan sonra beni öldürseler AMD ye elimi sürmem.
Arkadaşlar coil whine sorununa bir çözüm bulabildiniz mi ?
Bildiğim kadarıyla Coil Whine sorununun çözümü yok. Tam olarak nasıl bir sorun ile karşılaştınız. Siyah ekran mı? Forum içerisinde önerilen bütün çözüm yöntemlerini denediniz mi?

Arkadaşlar çözüme ulaşan birisi var mı= Bıktım artık AMD bir şeyi de sorunsuz çıkart yeter artık ya.
Bildiğim kadarıyla Coil Whine sorununun çözümü yok. Tam olarak nasıl bir sorun ile karşılaştınız. Siyah ekran mı? Forum içerisinde önerilen bütün çözüm yöntemlerini denediniz mi?
Siyah Ekran, Coil whine...
Ben bu kartı nasıl OC hızından normal hıza alacağım bilen var mı?

Arkadaşlar çözüme ulaşan birisi var mı= Bıktım artık AMD bir şeyi de sorunsuz çıkart yeter artık ya.

Siyah ekran hatası için önceden de paylaştığım şu konuya bir bakın ve çözüm yöntemlerini deneyin. [Rehber] AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası - Technopat Sosyal Coil Whine sorununun çözümü yok diye biliyorum.

Ben bu kartı nasıl OC hızından normal hıza alacağım bilen var mı?
Genelde bu tarz siyah ekran hataları fabrika çıkışlı saçma sapan OC hali ile oluyor. Sorun yaşamayan kesim cidden çok şanslı olmalı. Kartın Frekans Mhz değerini biraz düşürmeyi deneyin. Attığım konuda da bu öneriliyor zaten.

Sapphire RX 5600XT aldım daha 1 hafta olmadı ancak birtakim sorunlar yaşıyorum oyunlarda siyah ekran yeşil ekran ve yer yer kiltlenme sorunları yaşıyorum araştırmalarım sonuçu bu sorunlar Driver sorunlar imiş ancak kullanan arkadaşlar acaba geçici bir çözüm önerisinde bulunabilir mi?

Denediğim AMD sürücüleri: 20.2.2/20.4.2/20.5.1/gibi sürücüleri denedim.
Windows 10 sürümleri: 1903/1909/2004/ gibi sürücüler denedim hepsini temiz kurulum yaptım.
En son kullandığım sürümler.
AMD: 20.5.1.
Windows10:2004.

Overclock var mı?
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz OC (3200MHz yaptım)

Kullandığım sistem.
CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB cache soket am4.
GPU: Sapphire RX 5600XT.
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz DDR4 RAM.
SSD: Samsung 860 Evo 250GB.
HDD: 500GB 3.5" 5400RPM.
PSU: Cooler Master MWE 80Plus 600W 2xeps, aktif PFC 120mm.
Motherboard: ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 AM4 DDR4 3466.
keşke almadan araştırsaydınız AMD rezillik gibi birşey hpu tarafında.

Yani sorun yaşamayan insana göre AMD ekran kartları süper kaliteli olur. Sorun yaşayan bizlere göre de berbat bir marka. Bu değiştirilemez.
Of ya AMD. Yapamıyorsan satma kardeşim ekran kartlarını !
@07alone07 Siz ekran kartınızda ne sorunu yaşıyorsunuz?

Geri
Yukarı