RX 5600XT siyah ekran sorunları ve çözüm önerileri

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sapphire RX 5600XT aldım daha 1 hafta olmadı ancak birtakim sorunlar yaşıyorum oyunlarda siyah ekran yeşil ekran ve yer yer kiltlenme sorunları yaşıyorum araştırmalarım sonuçu bu sorunlar Driver sorunlar imiş ancak kullanan arkadaşlar acaba geçici bir çözüm önerisinde bulunabilir mi?

Denediğim AMD sürücüleri: 20.2.2/20.4.2/20.5.1/gibi sürücüleri denedim.
Windows 10 sürümleri: 1903/1909/2004/ gibi sürücüler denedim hepsini temiz kurulum yaptım.
En son kullandığım sürümler.
AMD: 20.5.1.
Windows10:2004.

Overclock var mı?
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz OC (3200MHz yaptım)

Kullandığım sistem.
CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB cache soket am4.
GPU: Sapphire RX 5600XT.
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz DDR4 RAM.
SSD: Samsung 860 Evo 250GB.
HDD: 500GB 3.5" 5400RPM.
PSU: Cooler Master MWE 80Plus 600W 2xeps, aktif PFC 120mm.
Motherboard: ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 AM4 DDR4 3466.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler sakın kimse 20.8.3 Driver yüklemesin berbat bir sürücü ben yükledim tekrar sildim şu an en stabil en az siyah ekran sorunu veren sürücü 20.7.2'dir WHQL sürücü geldiğinde bu sorunlarda kurtulacağızdır inşallah tahminen eylül ayında gelecektir.

İyi günler sakın kimse 20.8.3 Driver yüklemesin berbat bir sürücü ben yükledim tekrar sildim şu an en stabil en az siyah ekran sorunu veren sürücü 20.7.2'dir WHQL sürücü geldiğinde bu sorunlarda kurtulacağızdır inşallah tahminen eylül ayında gelecektir.
ben amd sistem toplamayı düşünüyorum kardeşim sen bilgili birine benziyorsun sana nerden ulaşabilirim :)

steam üzerinden ulaşmaya çalıştım ama arkadaş isteğim gelmedi sanırım :D sen sisteminden memnun musun imza ayarlarını gördüm , yazdığın sistemin sadece ryzen 5 3600 olarak toplicam bide anakart gigabyte B450M S2H olacak büyük ihtimal önerin var mıdır şimdiden sağol :)

Steam üzerinden ulaşmaya çalıştım ama arkadaş isteğim gelmedi sanırım :D sen sisteminden memnun musun imza ayarlarını gördüm, yazdığın sistemin sadece Ryzen 5 3600 olarak toplayacağım bir de anakart Gigabyte B450M S2H olacak büyük ihtimal önerin var mıdır şimdiden sağ ol :)

Elindeki Gigabyte anakart almak iştiyorsan benim onerdiğimi al ançak almak istemiyorsan imzamdaki sistemin aynısı al sadece işlemci Ryzen 5 3600 olsun sistemimden memnunum ben.

Önermemin nedeni ucuz diye şu an benim kullandığım anakart 1K çivari Gigabyte anakart ise 780TL ve fiyatina göre iyi bence.

Bu sürücüyü yüklemek istiyordum lakin pek bir yorum bulamamıştım. Yüklemeyeyim o zaman. Çok teşekkürler bilgi için.

Elindeki Gigabyte anakart almak iştiyorsan benim onerdiğimi al ançak almak istemiyorsan imzamdaki sistemin aynısı al sadece işlemci Ryzen 5 3600 olsun sistemimden memnunum ben.

Önermemin nedeni ucuz diye şu an benim kullandığım anakart 1K çivari Gigabyte anakart ise 780TL ve fiyatina göre iyi bence.
Hocam çözüm bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı