RX 570 4GB alınır mı?

Eğer imzada yazan sistem sizin ise GTX 970 daha performanslı daha iyi bir karttır. Soruya gelecek olursak bu kartın bu modeli alınmaz sebebini anlatayım size Sapphire bu modelleri zamanında mining arzını karşılayabilmek için üretti yani 3 5 ay sonra arıza çıkaran kartlardır soğutmaları o kadar iyi değildir nasıl olsa kullanıcılar açıkta kullanacak ve dışarıdan gelen etmenler ile soğutmaya çalışacak diye bu şekilde çıkartılmıştır bir süre önce mining arzı bittiği içinse stok fazlası olarak kalmış ve ucuz fiyatlı (tabi bu ucuz Türkiye şartları için geçerli) satışa sunmuştur. TDP değeri yüksek olduğundan gereksiz fazla ısınan bir karttır ve malzeme kalitesi ile soğutma kalitesi iyi değildir Nitro+ OC modelleri alınabilir fakat Pulse modeline bulaşmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Kart çıksın diye çıkartılmış bir karttır anlayacağınız. Eğer GTX 970 benim ben başkasına almak istiyorum derseniz RX 570 Expedition modelini öneririm tasarımı uzun süreli kullanımda serinlik ve OC üzerine tasarlanmıştır aslında Asusun mining için çıkarttığı piyasada bulunan en dayanıklı kart diyebiliriz. Bir süre kullandım gaming kartı olarak gerçekten sıcaklık değerleri 60-65 arası gezen yaptığınız OCleri bana mısın demeden kaldıran bir karttır zamanında piyasada bulunmaması sebebiyle Miningci bir arkadaş iyi bir para teklif etmişti ve satmıştım satıp GTX 1060 almıştım siz düşünün.
DX 12'de RX 570 daha performanslı diye biliyorum.

5ccc12ccc8fe048beebb3a800e6b37ba.jpg
V96Ovv.jpg

Nitro ve Pulse Heatsink farkı.

ben araştırdım anladığım kadarıyla Nitro Pulse'den biraz ısındığı için daha iyi bir soğutma koymuşlar. ikiside kolay kolay arızalanacak kartlar değil. şöyle açıklamak istiyorum Pulse çektiği Watt'a göre daha iyi soğutmaya çalışıyor. Nitro çektiği Watt'a göre daha iyi soğutmaya çalışıyor. sadece Nitro az fazla Pulse'den daha iyi soğutmaya sahip o kadar. Pulse'de iyi soğutuyor. sadece Nitro az farkla biraz daha performanslı çalışıyor ve ona göre soğutmaya sahip.

Çoğu oyunu Ultra 50-60FPS'de açıyor. 1050 Ti'dan performanslı 1060'dan az farkla daha az performanslı bir kart. Fiyat güzel, alınabilir. Oynadığınız oyunlara bağlı olmakla birlikte 4-5 sene idare edeceğini düşünüyorum.

Şu an almak istesem Valorant'ı düzgün oynatır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı