Çözüldü RX 570 GPU kullanımı boşta %100'e çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kangal Sucuk

Decapat
Daha fazla  
RX 570 ekran kartım var. Boşta iken GPU kullanımı arada %100'e kadar çıkıyor % 30 oluyor % 50 oluyor %70 oluyor. Bazen %0 oluyor ama oyunlarda kasma olmuyor.

Çözüm
AMD'nin, 2020 Edition Software çıkardığından beri çözüm getiremediği bir bug. :) Anlık sıcaklık yükselmeleri ile birlikte, oyunlarda ve genel kullanımda aksaklıklar yaşamıyor iseniz kafaya takılacak bir sorun yok, merak etmeyin.
Afterburner üzerinde yüzdeleri düzeltmek isterseniz, Afterburner ayarlarından Enable Unified Usage GPU Monitoring seçeneğini işaretleyin.
RX 570 ekran kartım var boşta iken GPU kullanımı arada %100'e kadar çıkıyor % 30 oluyor % 50 oluyor %70 oluyor bazen %0 oluyor ama oyunlarda kasma olmuyor ama MSI Afterburner'da böyle gözüküyor görev yöneticisinde ise en fazla %11'i gördüm onda da video izliyordum hangisine inanmam lazım, hangisi doğrudur?

AMD'nin, 2020 Edition Software çıkardığından beri çözüm getiremediği bir bug. :) Anlık sıcaklık yükselmeleri ile birlikte, oyunlarda ve genel kullanımda aksaklıklar yaşamıyor iseniz kafaya takılacak bir sorun yok, merak etmeyin.
Afterburner üzerinde yüzdeleri düzeltmek isterseniz, Afterburner ayarlarından Enable Unified Usage GPU Monitoring seçeneğini işaretleyin.

Son düzenleme:
Çözüm
RX 570 ekran kartım var boşta iken GPU kullanımı arada %100'e kadar çıkıyor % 30 oluyor % 50 oluyor %70 oluyor bazen %0 oluyor ama oyunlarda kasma olmuyor ama MSI Afterburner'da böyle gözüküyor görev yöneticisinde ise en fazla %11'i gördüm onda da video izliyordum hangisine inanmam lazım, hangisi doğrudur?

Görev yöneticisine inanabilirsin. En doğru sonuçları buradan görürsün.

Hocam kusura bakmayın çoktan açmıştım sadece detaylı anlatamamıştım kusura bakmayın ve de Görev Yöneticisi'nden o konuyu açtıktan sonra kontrol ettim özür dilerim hocam size de linkini atacaktım unutmuşum hocam.

Hocam kusura bakmayın çoktan açmıştım sadece detaylı anlatamamıştım kusura bakmayın ve de Görev Yöneticisi'nden o konuyu açtıktan sonra kontrol ettim özür dilerim hocam size de linkini atacaktım unutmuşum hocam.

Görev Yöneticisi'ni açtığında kendini kapatan bir mining virüsü olabilir Kaspersky'ya da MalwareBtes ile tam tarama yap bence.

@Kangal Sucuk Görev yöneticisinde gördüğünüz değerler doğru değerler. MSI Afterburner üzerinde kullanım değerlerini düzeltmek için belirttiğim ayarı işaretleyin.
Radeon Software üzerindeki yüzde değişimlerini önemsemeyin.

Afterburner ayarlarından Enable Unified Usage GPU Monitoring seçeneğini işaretleyin.

IMG_20211014_170422.jpg

Son düzenleme:
@Kangal Sucuk görev yöneticisinde gördüğünüz değerler doğru değerler. MSI Afterburner üzerinde kullanım değerlerini düzeltmek için belirttiğim ayarı işaretleyin.
Radeon Software üzerindeki yüzde değişimlerini önemsemeyin.

Eki Görüntüle 1189121

Teşekkürler hocam düzeldi şimdi %12'yi aşmıyor video izlerken sağ olun ama AMD softwarede bazen % 80'e kadar çıkabiliyor.
Görev Yöneticisi'ni açtığında kendini kapatan bir mining virüsü olabilir Kaspersky'ya da malwarebtes ile tam tarama yap bence.

Hocam Kaspersky taradı ve tehdit bulamadı malwarebtes yükleyip tarama yapayım mi hocam.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam düzeldi şimdi %12'yi aşmıyor video izlerken sağ olun ama AMD softwarede bazen % 80'e kadar çıkabiliyor.

Hocam Kaspersky taradı ve tehdit bulamadı malwarebtes yükleyip tarama yapayım mi hocam.

Gerek yok o ayarları yapınca düzeldiyse virüs yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı