RX 570 oyunlarda çok ısınıyor

Malanix

Hectopat
Merhaba. Ekran kartı MSI Gaming RX 570 4 GB. Ekran kartı ısınan kart biliyorum. Ama bazı oyunlarda düşük ayarlarda bile 85+ oluyor. Satisfactory eski oyun olmasına bakmayarak ana ekranda 90 dereceyi görüyor.

Termal macun yenileyip fanını temizlediğinizi, kasanız ufaksa ve doğru havalanamıyorsa kasa kapağını söktüğünüzü varsayıyorum.

Bunlar işe yaramıyorsa RTSS ile kare hızınızı sabitlemenizi veya GPU'ya undervolt yapmayı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Terman macun 1 ay önce yeniledim. Bir fark yarattı, ama dediğim gibi satisfactory ana menüde bile 90 derece oluyor düşük ayarda. Oyunlarla mı alakalı onu bilemedim. Kingdom reborn oyunu mesela o neden çok ısınsın. AAA oyunları o kadar ısınmıyor

Merhaba. Ekran kartı MSI Gaming RX 570 4 GB. Ekran kartı ısınan kart biliyorum. Ama bazı oyunlarda düşük ayarlarda bile 85+ oluyor. Satisfactory eski oyun olmasına bakmayarak ana ekranda 90 dereceyi görüyor.
Termal macunu yenilemişsiniz. Eğer kalitesiz bir termal macun ile yenilenildiyse tam bir performans alamazsınız 1 ay içinde de muhtemelen deneyimlerime göre kalitesiz olduğundan dolayı kurumuş ve bunun yüzünden de kart yine ısınıyor.

Termal macunu yenilemişsiniz. Eğer kalitesiz bir termal macun ile yenilenildiyse tam bir performans alamazsınız 1 ay içinde de muhtemelen deneyimlerime göre kalitesiz olduğundan dolayı kurumuş ve bunun yüzünden de kart yine ısınıyor.

Evet kaliteli macun kullanmadım, doğru. 1 ay önce 85 derece olan oyun şu anda 72-73 derecede. Ama dediğim oyunlar önceden de, şimdi de 85+ oluyor. Kartın yeteceği oyunlar hem de

Evet kaliteli macun kullanmadım, doğru. 1 ay önce 85 derece olan oyun şu anda 72-73 derecede. Ama dediğim oyunlar önceden de, şimdi de 85+ oluyor. Kartın yeteceği oyunlar hem de
Kaliteli macun kullanın. O normal hocam eğer siz gidip de bu kadar güç çeken bir karta kalitesiz termal macun sürerseniz normal yani bir fark göremezsiniz.

Geri
Yukarı