RX 570 Oyunlardan Atma ve Wattman Problemi

İtopya ile iletişime geçtim. Kendilerini cihazı kasa ile birlikte kontrol edecekler. Bakalım ne çıkacak. Bunu aldığım ücrete aynı aralıkta hangi kartı alırsam alayım düşük performanslı oluyor. Gtx 1650 bile ucu ucuna belki
Performans kaybı istemiyorsanız mecbur tekrar aynı kartı alacaksın. Olmaz diyorsan üstüne koyup (ufak bir kayıp ile 1660) 1660 Ti alabilirsin.

Eski bir tarihte açmış bulunduğum ilgili konuyu okuyacak arkadaşlar için iş bu güncelleme ve uzun kullanım sonucu önerilerimi yayınlıyorum. Şubat 2020 tarihi itibariyle hem anakart üreticimin (ASUS B450M-K) hem de ekran kartı üreticimin kendi sayfasından (AMD) en güncel driver paketini indirip kurduğum takdirde bir sorun yaşamamaktayım. Gelinen noktada WattMan olarak adlandırdılan kısımdan kaynaklı sorun çözülmüş gibi görünmektedir. Bu konunun başından itibaren denediğimiz tüm yöntemleri denemeden önce ilk olarak sıfırdan güncel driver paketini kurmanız doğru sonuca daha hızlı ulaşmanız açısından size zaman kazandıracaktır.

Şahsi tavsiyem AMD'nin kendi internet sitesindeki en güncel driver paketini kurup ardından eğer kullandığınız monitör AMD'nin FreeSync özelliğini destekliyorsa bu özelliği AMD Radeon Software yazılımından kapatmanız. İlgili özellik kapatılmadığı takdirde de herhangi bir sorun yaşamamaktasınız fakat uzun süreli kullanımım sonucunda çok az da olsa FreeSync'den kaynaklı olduğunu düşündüğüm anlık şeyler olmakta. Eğer denemek isterseniz en güncel driver paketini indirip kurduktan sonra FreeSync açık ve kapalı şekilde ayrı ayrı deneyip sizin için en uygun ayarları kendiniz belirleyebilirsiniz. Ekran kartınızın Overclock desteği olması durumunda AMD Radeon Software programı üzerinden yine gönül rahatlığıyla ilgili ayarı aktif hale getirip kullanabilirsiniz. Ekran kartının ilk zamanlarında yaşamış olduğumuz Overclock ayarlarının aktif edilmesi ile birlikte yaşanan aşırı sıcaklık artışı ve kısa süreli ekranın siyah olması sorunu artık mevcut değildir. Değerli forum üyesi arkadaşlarımızın bilgilerine sunulur.

Eski bir tarihte açmış bulunduğum ilgili konuyu okuyacak arkadaşlar için iş bu güncelleme ve uzun kullanım sonucu önerilerimi yayınlıyorum. Şubat 2020 tarihi itibarıyla hem anakart üreticimin (ASUS B450M-K) hem de ekran kartı üreticimin kendi sayfasından (AMD) en güncel driver paketini indirip kurduğum takdirde bir sorun yaşamamaktayım. Gelinen noktada WattMan olarak adlandırdılan kısımdan kaynaklı sorun çözülmüş gibi görünmektedir. Bu konunun başından itibaren denediğimiz tüm yöntemleri denemeden önce ilk olarak sıfırdan güncel driver paketini kurmanız doğru sonuca daha hızlı ulaşmanız açısından size zaman kazandıracaktır.

Şahsi tavsiyem AMD'nin kendi internet sitesindeki en güncel driver paketini kurup ardından eğer kullandığınız monitör AMD'nin FreeSync özelliğini destekliyorsa bu özelliği AMD Radeon Software yazılımından kapatmanız. İlgili özellik kapatılmadığı takdirde de herhangi bir sorun yaşamamaktasınız fakat uzun süreli kullanımım sonucunda çok az da olsa FreeSync'den kaynaklı olduğunu düşündüğüm anlık şeyler olmakta. Eğer denemek isterseniz en güncel driver paketini indirip kurduktan sonra FreeSync açık ve kapalı şekilde ayrı ayrı deneyip sizin için en uygun ayarları kendiniz belirleyebilirsiniz. Ekran kartınızın Overclock desteği olması durumunda AMD Radeon Software programı üzerinden yine gönül rahatlığıyla ilgili ayarı aktif hale getirip kullanabilirsiniz. Ekran kartının ilk zamanlarında yaşamış olduğumuz Overclock ayarlarının aktif edilmesi ile birlikte yaşanan aşırı sıcaklık artışı ve kısa süreli ekranın siyah olması sorunu artık mevcut değildir. Değerli forum üyesi arkadaşlarımızın bilgilerine sunulur.

Şimdi benim mönitorde FreeSync var ve monitor yazılımı üzerinden aktif ve AMD driver üzerinden de açık ben driver üzerinden kapatırsam FreeSync yine de aktif olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı