RX 570 sistem 10 saniye süren ses çıkartıyor

Veysel35

Hectopat
Arkadaşlar, RX 570 ve Ryzen 5 2500X kasam bu ara garip bir şekilde anlık 10-15 saniye süren fan sesi çıkartıyor. Çok yüksek ses oluyor. Uçak kalkma sesi gibi. Mesela dün torrenti çalıştırayım, sabaha kadar dolsun dedim, 4-5 dakikada bir bu ses çıkınca korkup kapadım. Sizce sebebi nedir? PC zaten hiçbir şey açık değilken yarı yarıya RAM kullanıyor. Ondan olabilir mi? 8 GB RAM'in 3.7'si.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD varsa onun sesi olabilir. Tam olarak dediğiniz sesi çıkarır uykuya girip çıktığında. Sistemin uykuya girmesinden bahsetmiyorum. HDD bir süre kullanılmazsa kapatır kendini. Sonra ihtiyaç halinde diski tekrar döndürür.

Ekran kartından gelecek bir ses değil bence. Fan sesi desek o da uçak sesi gibi çıkmaz. Rüzgar gürültüsü yapar biraz.

Rx570 expedition kullanırken de aynı durum vardı. Rx570 rog strix kullanıyorum üzerine de ekran kartı driverına güncelleme geldi yine sistem boştayken nadir de olsa ekran kartı fanları %100'e çıkıp düşüyor.Ama güncellemeden sonra mı azaldı rog strixde fanlardan daha mı az ses geliyor bilmiyorum. Şuan rahatsız etmiyor.Sıcaklıkda bir sorun yok ikisinde de.

Yeni konular

Geri
Yukarı