RX 570 sistemde mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

FlameOSpeed

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Radeon RX 570 Series
Anakart
MS-7C52
İşlemci
AMD Ryzen 3100 4-Core Processor (8 CPU 4.2GHZ)
Bilgisayarım son zamanlarda sebepsiz mavi ekran veriyor ve sürekli oluyor. 15 dk önce PC'yi açtım açtığım gibi 10 saniyede mavi ekran yedim.
Ayrıca Opera GX sayfaları da çökmeye başladı performans kısmında bir şey gözükmüyor.

Minidump: minidump.zip

Not: (2 tane 8 GB RAM vardı farklı markalar diye birini çıkartım şu an 8 GB var)

Yeni minidumplar geldi aralarında 3.7 MB olan bile var.

minidump 2.zip

Son düzenleme:
Ekran kartının DDU ile sürücüsünü kaldırıp tekrar yükle.

AMD chipsetlerini güncelle.

İnternet ağı sürücülerini güncelle özellikle.

Bu raporu da Drive'a yükleyip at. Tarayıcıların çöküşü farklı bir sebepten dolayı olabilir.

Bu raporu da Drive'a yükleyip at. Tarayıcıların çöküşü farklı bir sebepten dolayı olabilir.

Kurdum ve şu an ne olduğunu bilmiyorum mavi ekran her 1 dk da alıp duruyorum mix(yanlış yazdım) match mismatch gibi bir error veriyor minidumpu almayı deneyeceğim mavi ekran yemeden önce.

Not: Şu an mavi ekrandan daha çok bilgisayar bir anda donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor restart atıyorum gelişmiş onarım açılıyor.

Şu an başka bir bilgisayardayım mavi ekrandan sonra minidump klasorüne gidiyorum ama daha minidumpları ZIP'e atamadan mavi ekran yiyorum PC artık kullanılamaz durumda şu an avc falan resource not avaiable tek söyleyebildiğim şeyler error isimleri şu an.

Donanım sorunumu yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama 3 gün önce başladı böyle oldu of.

PC sıfırlamayı denedim yaparken çöktü geri aldı şimdi de PIN'i giremiyordum PIN'i değişirken gene mavi ekran.

Son düzenleme:
Kurdum ve şu an ne olduğunu bilmiyorum mavi ekran her 1 dk da alıp duruyorum mix(yanlış yazdım) match mismatch gibi bir error veriyor minidumpu almayı deneyeceğim mavi ekran yemeden önce.

Not: Şu an mavi ekrandan daha çok bilgisayar bir anda donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor restart atıyorum gelişmiş onarım açılıyor.

Şu an başka bir bilgisayardayım mavi ekrandan sonra minidump klasorüne gidiyorum ama daha minidumpları ZIP'e atamadan mavi ekran yiyorum PC artık kullanılamaz durumda şu an avc falan resource not avaiable tek söyleyebildiğim şeyler error isimleri şu an.

Donanım sorunumu yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama 3 gün önce başladı böyle oldu of.

PC sıfırlamayı denedim yaparken çöktü geri aldı şimdi de PIN'i giremiyordum PIN'i değişirken gene mavi ekran.

Donanım sorunu var olabilir ama kesin diyemem o yüzden olay raporlarını istemiştim ama çökmüş. RAM'leri tek tek dene BIOS'a girip EXPO ayarını kapatıp tekrar dene. Bunlar işe yaramazsa farklı bir donanımda farklı bir hata olabilir. Önce RAM'lerden ilerleyelim.

Donanım sorunu var olabilir ama kesin diyemem o yüzden olay raporlarını istemiştim ama çökmüş. RAM'leri tek tek dene BIOS'a girip EXPO ayarını kapatıp tekrar dene. Bunlar işe yaramazsa farklı bir donanımda farklı bir hata olabilir. Önce RAM'lerden ilerleyelim.
Slot değiştirdim farklı RAM'lar denedim gene slot değiştirdim farklı RAM'lerde fakat gene olmadı bu sefer Watch dog violation gibi bir error ismi verdi.

Slot değiştirdim farklı RAM'lar denedim gene slot değiştirdim farklı RAM'lerde fakat gene olmadı bu sefer Watch dog violation gibi bir error ismi verdi.

Sorun RAM değil o zaman. Onarım ekranına erişebiliyorsan onarım dene. Olmazsa diskini çıkarıp farklı bir disk takıp ona sıfırdan Windows kurmayı dene. İçinde dosyalar varsa kaybetmemek için.

Testleri yap ve sonuçları yolla.

DDU ile AMD GPU sil ve sonra güncel sürücüyü indir yükle. CPU ve RAM değerleriyle oynadın mı ? BIOS'ta RAM değeri nedir ?
RAM'ler farklı ise 1 tanesi takılı olsun ve memtest86 ile bellek testi yap.

Testleri yap ve sonuçları yolla.

DDU ile AMD GPU sil ve sonra güncel sürücüyü indir yükle. CPU ve RAM değerleriyle oynadın mı? BIOS'ta RAM değeri nedir?
RAM'ler farklı ise 1 tanesi takılı olsun ve Memtest86 ile bellek testi yap.

PC artık açılmıyordu ondan birine götürdüm sorun ekran kartında çıktı Torrent gibi oyunlardan dolayı herhalde çünkü genelde indiyorum format atı artık sürekli mavi ekran yemesemde 10 dk da bir oluyor bunun zamanını 1 saat falan yapabilmem için bir yol var mı acaba? Mesela 1 saatte mavi ekran yesem.

Geri
Yukarı