RX 570 sistemde oyunlarda FPS düşüşü

Berkay Umut

Femtopat
Merhabalar, yaklaşık 9 aylık Gaming odaklı bir sistemim var. Sistemi aldığım ilk 6 - 7 ay gayet güzel performans alırken şu anda Valorant'ta FPS sorunu yaşamaktayım FiveM'de de aynı FPS sorununu yaşamaktayım.

Yaklaşık 3 ay içerisinde 70 FPS'e yakın değerler kaybettim. Bunun sorunu ekran kartı ile mi ilgili bilmiyorum fakat çok can sıkıcı bir sorun. Valorant'ta ilk başta 170 - 180 FPS ortalamam varken şu anda 120, 130 FPS alıyorum. FiveM'de de aynı sorun geçerli, orada da yaklaşık 20 - 25 FPS kaybı yaşadım. Bu problem ile ilgili görüşlerinizi, çözümlerinizi bekliyorum. Dipnot olarak ekran kartı driverini tamamen silip baştan yükledim.

Sistemim:
Ryzen 5 2600.
RX 570 Armor OC Edition 4 GB.
XPG D10 8 GB 3000 MHz.
ASUS Prime B450M-K
SanDisk SSD Plus 480GB.

Ryzen 5 2600 ve RX580 kullanıyorum bende darboğaz yok. Arkadaşta rx570 varmış darboğaz olacağını sanmıyorum.

Chrome ve discord açıkken ekran kartının kullanımı 0 olması normal. Oyun içinde ekran kartı kullanımına bakarak sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Ya arkadaşım sorunun mu var ne olur ne olmaz diyorum. Burnunu sokma da yardımcı olayım.

Bu konu hakkında program öneriniz var mı ? Yada AMD'nin uygulamasından alsak problem yaratır mı sizin için ?
Video için söylüyorsan program farketmez sadece değerleri göstersin.

Hayır değerleri görmek için.
MSI Afterburner kullanarak hem sıcaklık hemde kullanım değerlerini (İşlemci ekran kartı.) bana yollayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner kullanarak hem sıcaklık hemde kullanım değerlerini (İşlemci ekran kartı.) bana yollayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dönüş sağlayacağım ilginiz için teşekkürler. :)

Evet, oyunda denemediğiniz sürece zaten bir şey göremeyiz.
Değerleri alıp döneceğim.
Evet, oyunda denemediğiniz sürece zaten bir şey göremeyiz.

Diğer şekilde de atacağım.

Son düzenleme:

Diğer şekilde de atacağım.
Hocam oyun üzerinden ekran kartı ve işlemci kullanım değerlerini atmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı