RX 570 Undervolt Sonuçları

@NiqhTmaRe 962 deneyin, yine error çıkarsa 968 deneyin. 2 dakika içerisinde hata çıkmazsa testi 5 dakika yapın. %99 stabil olduğundan emin oluruz bu durumda.
En ideal ayarı buldum ve testi gerçekleştirdim. 968 ile geceyi bitirdik.

Screenshot_14.png

@NiqhTmaRe Gayet iyi. Yüklü oyun varsa MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakabilirsin. Aradaki düşüşü merak ettim :).

Son düzenleme:
@Tolga Samet PUBG ultra ayarlar 78 dereceyi görmüştüm. Bakalım şimdi ne olacak, ben de merak ediyorum. :D

İşlem öncesi 80 dereceyi görebilecek kart şu an itibariyle 71 derecede. Bu kadar işleme rağmen neden hala 70 civarı diyen olursa diye söylüyorum, kasanın hava sirkülasyonu problemli. İnşallah ona da bir ayar çekeceğim. Emeğin için teşekkür ederim @Tolga Samet, büyük bir dertten kurtardın beni. Ayrıca şans da yanımızdaydı.

Screenshot_15.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@NiqhTmaRe 71 derece gayet iyi, fanlar % kaça ayarlı 70 derecede? Fan profili de oluşturmanı öneririm. Ayrıca GPU-Z görüntüsü atarsan ekran kartı belleklerine ince ayar çekebiliriz, hatta voltaj vermeden belli bir yere kadar frekans da arttırabiliriz. Sıcaklığa hiçbir etkisi olmaz ve kartın performansı artar.

@NiqhTmaRe 71 derece gayet iyi, fanlar % kaça ayarlı 70 derecede? Fan profili de oluşturmanı öneririm. Ayrıca GPU-Z görüntüsü atarsan ekran kartı belleklerine ince ayar çekebiliriz, hatta voltaj vermeden belli bir yere kadar frekans da arttırabiliriz. Sıcaklığa hiçbir etkisi olmaz ve kartın performansı artar.
Fanlar otomatik ayarlarda. Belleklere ince ayar ile performans artışı sağlarsa neden olmasın. GPU-Z görüntüsü atacağım. @Tolga Samet

Screenshot_16.png

Yeni konular

Geri
Yukarı