RX 5700 Kartların Fiyatları Düştü

5700 ve 5700 XT'nin benchmark sonuçlarına baktım ve aşırı tatminkâr sonuçlar olduğunu düşünüyorum. Umarım ileride 2080 Ti ayarında da bir ekran kartı çıkarırlar da fiyatları düşer ve ulaşabiliriz.

Arkadaşlar ben firma fanatiği değilim sadece gerçekleri söylüyorum. Keşke AMD den NVIDIA yı sollayacak bir f/p atağı gelsede AMD ye geçsek ama bakıyoruz ki fiyatı uygun olsa dahi başka bir sorun ile karşılaşıyoruz. NVIDIA kusursuz ve pahalı.

İndirime girmesi gerekirdi zaten. Çünkü RTX Süper kartlar çıktı ve AMD'nin Navi kartlarında da ışın izleme teknolojisi mevcut değil.

Bu fiyatları gördükten sonra hemen araştırdım. Alıp da memnun kalan görmedim. Eski RX serilerinden daha sorunlu. AMD sanırım bu nedenle fiyat düşürdü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İndirime girmesi gerekirdi zaten. Çünkü RTX Süper kartlar çıktı ve AMD'nin Navi kartlarında da ışın izleme teknolojisi mevcut değil.
Yav arkadaşım RTX teknolojisi şuan için göz boyamaktan başka bir şey değil. Kartların bu teknolojiyi kaldıracak gücü yok. RTX adına bakıp sakın ola kart almayın. 4 yıl sonra rayına oturur.

Yav arkadaşım RTX teknolojisi şuan için göz boyamaktan başka bir şey değil. Kartların bu teknolojiyi kaldıracak gücü yok. RTX adına bakıp sakın ola kart almayın. 4 yıl sonra rayına oturur.
1660 veya 1660 Ti alan kullanıcısına deli diyen firmadan kart almam ben de. F/P kart çıkarsınlar, bakarız.

Görünen şimdilik böyle. AMD neden fiyat indirimine gitti sanıyorsun? Seni beni düşündüğü için değil. RTX 2060 Super, 5700'e göre çok daha iyi bir seçenek. Ek olarak, yeni konsollarda bu teknoloji bulunacak. PlayStation ve XBOX konsolunda Ray Tracing desteği bulunacak. Konsollar oyun dünyasına yön veren cihazlar, onlarda bu teknoloji olduğu zaman çıkan çoğu oyun bu teknoloji ile çıkacak. İşin özeti, Nvidia ve AMD, PC tarafında daha güçlü kartlar çıkaracaklar. Son olarak ışın izleme desteğine sahip oyunların sayısı artıyor. Kartların kaldıracak gücü yok demişsin. RTX 2060 Super ekran kartı Metro Exodus oyununu 1080 P extreme ayarlarda 60 FPS oynatabiliyor. 1440 P de ise 40 FPS'e yakın bir performans veriyor.

RTX 2060 Super, 5700'e göre çok daha iyi bir seçenek.
Neden?

Akakçe üzerinden baktığımda RX 5700 Pulse 2850₺, RTX 2060 Super Gigabyte 3450₺ civarı. Arada 600₺'lik fark var. Nvidia'nın son güncellemesi performansları birbirine yakın kartlar oldu. RTX 2060 Super'in tek artısı RTX teknolojisi. Gerçi artı olarak sayılır mı bilemem.

Forumdan RTX 2060 sahibi birisinin yorumu: Battlefield V'te RT'yi denedim. Çok güzel. Fakat çok performans kaybı oluyor. Birçok oyuna getirseler bile şu performans kaybı sorununu çözmeliler. 2850₺ verdiysem, en azından RT ile 60 FPS almalıyım. Ben de bu RTX 2060'ı sırf 1060'dan daha performanslı olduğu için aldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı