RX 5700 tam performans calısmıyor olabilir mi?

Isı değerleriniz cpb kapalı halde bile fazla.Normal stok soğutucu ile yapılanlarda bu değerler yok.Bu arada psu ne kullanıyorsunuz?
FSP HYDRO 600W 80+ Bronze kullanıyorum
Büyük bir ihtimal işlemciden kaynaklanıyor. Ekran kartlarımız bu oyun için yeterince güçlü. Çünkü bugün Reddit'te bizim gibi sıkıntı çeken arkadaşın konusunu gördüm. CPU soğutucusu varmış lakin mini bir kasa kullandığı için düşük profil fan ayarında çalıştırdığını söyledi ve herkes de CPU sıkıntısı olduğunu söylemiş.

Çünkü ben 150 kişinin olduğu bir maçta drop yiyorsam ve Multiplayer maçlarında çok akıcı sabit 144 FPS alabiliyorsam sıkıntı CPU'dadır. Kesinlikle.

Ayrıca bu mesajı sonradan düzenleyerek yazıyorum. 5700 XT 2070 Super denginde bir kart ve son güncellemelerden sonra iyice düzeldi. Hiçbir sorun yok.
Dostum benim işlemci R5 3600 ekran kartım Asus tuf 3 RX 5700 core performance boost kapattığım halde ve 3.80 ghz sabitlediğim halde işlemciyi oyun içinde 70-75 derece arası geziyor stok sogutucu var normal mi?

FSP HYDRO 600W 80+ Bronze kullanıyorum

Dostum benim işlemci R5 3600 ekran kartım Asus tuf 3 RX 5700 core performance boost kapattığım halde ve 3.80 ghz sabitlediğim halde işlemciyi oyun içinde 70-75 derece arası geziyor stok sogutucu var normal mi?
Bios güncelleyin voltaj fazla veriyor olabilir elle uğraşmadan önce bir güncelleyin sonra değerleri çekip atın kapatmanızı gerektirmemesi lazım çünkü normalde.

FSP Hydro 600W 80+ Bronze kullanıyorum.

Dostum benim işlemci R5 3600 ekran kartım ASUS TUF 3 RX 5700 Core performance Boost kapattığım halde ve 3.80 GHz sabitlediğim halde işlemciyi oyun içinde 70-75 derece arası geziyor stok sogutucu var normal mi?

Dropların işlemciden kaynaklanmasının ihtimali yok. R5 3600 Warzone için fazlasıyla yeterli bir işlemci. İşlemciniz de bir sorun varsa bilemem tabii. Aynı işlemciyi kullanıyorum aynı şekilde Warzone oynuyorum ve hiçbir sorun ile karşılaşmıyorum. İşlemcinizin 70-75 derecede çalışması stok soğutucunun suçu değil. Kasanızın modelini söylerseniz daha iyi olur. Yeterli hava sirkülasyonunu sağlıyor musunuz? Bulunduğunuz ortam ne kadar sıcak bu detaylar gayet önemli. Bilgisayar toplarken yapılan en büyük hata parayı işlemci ve ekran kartına yatırıp diğer bileşenleri zayıf tutmaktan kaynaklanır. R5 3600 ve RX580 kullanıyorum ve Warzone'da hiçbir sorun ve sıcaklık problemi yaşamıyorum. Keza şunu da belirteyim, Warzone hala optimizasyon sorunları sıklıkla yaşanan bir oyun.
Ben de Warzone'da drop yiyorum. Birçok önerilen ayarı denesem de olmadı. Oyunu zevkle oynattırmayacak derecede iğrenç derecede hem de. Ayrıca FPS olması gereken değerlerde değil.

İşlemcim R5 3600 ve 5700 XT Sapphire Nitro+ kullanıyorum.

Birçok araştırmamdan en mantıklı gelen ise şu oldu:
- Kullandığımız işlemciler 80 dereceyi geçince frekansını otomatik olarak düşürüyor ve bu da 150 kişinin bulunduğu haritada droplara sebep oluyor. Stok fan kullanıyorum tabii bu da işlemcinin gücünü kaldıramıyor.
Bu yüzden CPU soğutucu satın aldım. Onu bekliyorum.

Büyük ihtimal çarşamba günü monte ederim. İstersen sonuçları da buraya yazarım.

Kasa ve güç kaynağı modeliniz nedir? Warzone'da problem yaşamanız normal. Son nesil 5700 XT ekran kartları hala güncelleme aşamasında ve ufak tefek kartın problemleri var bunlar yakında bütün XT serisinde iyileştirilecektir. Oyun deneyiminize gelecek olursak arkadaşlar maalesef Warzone hala optimazsyon sıkıntısı çeken bir oyun. İşlemcinizin 80 dereceyi geçmesi stok soğutucunun suçu değil. Stok soğutucu OC yapılmadığı takdirde gayet etkili şekilde soğutma sağlıyor. Kendim kullanıyorum ve işlemciye yaptığım sinir testlerinde bile beni üzmedi. Kullandığınız kasanın hava sirkülasyonu ve odanın sıcaklığı kasanın konumu bile bu tür konuları etkileyebiliyor.
İşlemcim Ryzen 5 3600 RAM'im 16 GB 3000 MHz ekran kartım ASUS TUF 3 RX 5700. Warzone Ultra ayarlarda droplar yiyebiliyordum ama böyle bir sistemle bilmiyorum yemek normal mi? Şu an özel grafik ayarlarımla oynuyorum düşüğe yakın. Arkadaş CPU kaynaklı olabilir demiş benim işlemci aşırı ısınıyor o yüzden Core performance Boost kapatıp 3.80 GHz sabitledim. Ona rağmen Warzone'da 70-78 dereceler arasında geziyor stok soğutucu var.

Oyunlar SSD içinde.

RAM'leri 3000 MHz'de çalıştırdığına emin misin?

Son düzenleme:
Bios güncelleyin voltaj fazla veriyor olabilir elle uğraşmadan önce bir güncelleyin sonra değerleri çekip atın kapatmanızı gerektirmemesi lazım çünkü normalde.
Bios güncel 2006 ver. bilgisayarı alalı 1 ay felan oluyor. Mevcut işlemcim için kurmam gereken bir driver veya türevi var mı çünkü bilgisayarı aldığım günden beri işlemci sıcaklığım aynı sıcaklıklarda seyir ediyor.
Dropların işlemciden kaynaklanmasının ihtimali yok. R5 3600 Warzone için fazlasıyla yeterli bir işlemci. İşlemciniz de bir sorun varsa bilemem tabii. Aynı işlemciyi kullanıyorum aynı şekilde Warzone oynuyorum ve hiçbir sorun ile karşılaşmıyorum. İşlemcinizin 70-75 derecede çalışması stok soğutucunun suçu değil. Kasanızın modelini söylerseniz daha iyi olur. Yeterli hava sirkülasyonunu sağlıyor musunuz? Bulunduğunuz ortam ne kadar sıcak bu detaylar gayet önemli. Bilgisayar toplarken yapılan en büyük hata parayı işlemci ve ekran kartına yatırıp diğer bileşenleri zayıf tutmaktan kaynaklanır. R5 3600 ve RX580 kullanıyorum ve Warzone'da hiçbir sorun ve sıcaklık problemi yaşamıyorum. Keza şunu da belirteyim, Warzone hala optimizasyon sorunları sıklıkla yaşanan bir oyun.

Kasa ve güç kaynağı modeliniz nedir? Warzone'da problem yaşamanız normal. Son nesil 5700 XT ekran kartları hala güncelleme aşamasında ve ufak tefek kartın problemleri var bunlar yakında bütün XT serisinde iyileştirilecektir. Oyun deneyiminize gelecek olursak arkadaşlar maalesef Warzone hala optimazsyon sıkıntısı çeken bir oyun. İşlemcinizin 80 dereceyi geçmesi stok soğutucunun suçu değil. Stok soğutucu OC yapılmadığı takdirde gayet etkili şekilde soğutma sağlıyor. Kendim kullanıyorum ve işlemciye yaptığım sinir testlerinde bile beni üzmedi. Kullandığınız kasanın hava sirkülasyonu ve odanın sıcaklığı kasanın konumu bile bu tür konuları etkileyebiliyor.

RAM'leri 3000 MHz'de çalıştırdığına emin misin?
Evet sanırım eve gidince tekrar kontrol edeceğim. Kasam Sharkoon rgb flow yan tarafı temperli cam. hava sirkülasyon sıkıntım olduğunu ilk başlarda farkettim ama suan oldugunu pek zannedemiyorum 2 tepe fanı bir ön bir egzoz fanım var. Cpb kapalı 3.80 ghz sabitledim. Ekran kartım xt serisi degil düz rx 5700 asus tuf. Ekran kartımın 60 dereceyi geçmemesi normal mi peki en agır oyunlarda bile.

Son düzenleme:
BIOS güncel 2006 ver. Bilgisayarı alalı 1 ay falan oluyor. Mevcut işlemcim için kurmam gereken bir Driver veya türevi var mı çünkü bilgisayarı aldığım günden beri işlemci sıcaklığım aynı sıcaklıklarda seyir ediyor.

Evet sanırım eve gidince tekrar kontrol edeceğim. Kasam Sharkoon RGB Flow yan tarafı temperli cam. Hava sirkülasyon sıkıntım olduğunu ilk başlarda fark ettim ama şu an oldugunu pek zannedemiyorum 2 tepe fanı bir ön bir egzoz fanım var. CPB kapalı 3.80 GHz sabitledim. Ekran kartım XT serisi degil düz RX 5700 ASUS TUF. Ekran kartımın 60 dereceyi geçmemesi normal mi peki en agır oyunlarda bile.

Normal, soğutması kuvvetli bir karta sahipsiniz. RX 5000 serisi kartların pek ısınması söz konusu değil. İşlemciniz boşta kaç derecede, yük altında kaç derecede seyir ediyor? Tepe fanlarını söküp ön panele koyarsanız daha etkili bir soğutma sergileyebilirsiniz sanırım. Kasa hakkında pek bilgim yok sadece teorik konuşuyorum.

Normal, soğutması kuvvetli bir karta sahipsiniz. RX 5000 serisi kartların pek ısınması söz konusu değil. İşlemciniz boşta kaç derecede, yük altında kaç derecede seyir ediyor? Tepe fanlarını söküp ön panele koyarsanız daha etkili bir soğutma sergileyebilirsiniz sanırım. Kasa hakkında pek bilgim yok sadece teorik konuşuyorum.
Tamamdır teşekkür ederim. Peki işlemcimin cpb kapalı ve 3.80 ghz. sabit şekilde 70 üstü derecelerde gezmesi yükte normal mi?

Pek normal değil sanırım. Gerçekten stok soğutucu yeterli gelmiyor diyeceğim lakin aynı işlemciyi stok soğutucu ile hava sirkülasyonu daha etkili bir kasa ile kullanıyorum. CPB kapalı iken daha yüksek GHz. Değerlerinde kullandım ve o sıcaklıkları görmedim. Sanıyorum kasanız etkili bir soğutma sergilemiyor ama tekrar ediyorum kasa hakkında pek bilgili değilim aksi bir durum mümkün olabilir konu ile ilgili daha bilgili arkadaşların yardımcı olması daha iyi olur, ben sadece kendi bilgilerimle olasılıklar dahilinde konuşuyorum.
Warzone FPS droplarına gelecek olursak, XT serisi kartlar hala güncelleme isteyen ve tam optimize çalışmayan kartlar. Yakında bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Keza suçu direkt ekran kartına da atmamak lazım Warzone bile hala tam optimize bir oyun değil. Bannerlord'da o şekilde, iki oyunu da oynadım ve aynı deneyimleri bende yaşadım. RX580 ile render resolution 125 ve genel olarak High ayarlarda 60FPS civarı oynuyorum.

Pek normal değil sanırım. Gerçekten stok soğutucu yeterli gelmiyor diyeceğim lakin aynı işlemciyi stok soğutucu ile hava sirkülasyonu daha etkili bir kasa ile kullanıyorum. CPB kapalı iken daha yüksek GHz. Değerlerinde kullandım ve o sıcaklıkları görmedim. Sanıyorum kasanız etkili bir soğutma sergilemiyor ama tekrar ediyorum kasa hakkında pek bilgili değilim aksi bir durum mümkün olabilir konu ile ilgili daha bilgili arkadaşların yardımcı olması daha iyi olur, ben sadece kendi bilgilerimle olasılıklar dahilinde konuşuyorum.
Warzone FPS droplarına gelecek olursak, XT serisi kartlar hala güncelleme isteyen ve tam optimize çalışmayan kartlar. Yakında bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Keza suçu direkt ekran kartına da atmamak lazım Warzone bile hala tam optimize bir oyun değil. Bannerlord'da o şekilde, iki oyunu da oynadım ve aynı deneyimleri bende yaşadım. RX580 ile render resolution 125 ve genel olarak High ayarlarda 60FPS civarı oynuyorum.
Yani ben de anlam veremedim ve az önce de GTA V fps ve sıcaklık degerlerime baktım youtube daki gaming testlerle aynı işlemci aynı ekran kartı ve aynı grafik ayarlarında daha az fps alıyorum 20-30 fps oynuyor arada ki bu az bir değer değil. oyunda GPU kullanımı %60larda CPU kullanımı ise %80 lerde bilgi sahibiysen yardımcı olursan cok sevinirm neden böyle oluyor? Ve cpu bu kadar ısınmıyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı