RX 5700 XT hangi marka alınmalı?

Kendisi şu anda kargoda daha kullanma fırsatı bulamadım ancak net olarak şunu söyleyebilirim ki yerli/yabancı sayısız kaynaktan testlere ve kullanıcı yorumlarına baktım. Emin olmadığım hiçbir şeyi de kesinlikle önermem. Eğer hemen almayacaksanız geldikten sonra da yorumlarımı paylaşabilirim.
hocam selamlar ne yaptınız geldimi kartınız.

Hocam kart geldi ancak yanlış sipariş edilen bir ram vakası sonucu daha sistemi çalıştıramadım :) . Sistemi çalıştırınca sonuçları paylaşacağım.
Hocam merhabalar. Uzun süren bir toplama ve maalesef indirme aşaması sonucu gerekli bütün testleri yaptım. Kartta yazılımsal hiçbir sorunla karşılaşmadım. Amd'nin adrenalin sürümü driverları gerçekten çok kullanışlı açıkçası bayağı beğendim.
Kartta karşılaştığım bir problem oldu o da kart ısınmasına rağmen fan hızı otomatikte iken %47nin üstüne hiç çıkmadı. 85 derecelere kadar çıkmasına rağmen otomatik fan bu hızda takılı kaldı. MSI Afterburner programı ile bir fan profili oluşturdum ve şu anda hiçbir oyunda 70-75 derecenin üstünü(Fan maksimum %60-65 arasında çalışıyor ve aşırı bir ses yok) görmüyorum.
Aldığım için kesinlikle memnunum.Gerek Vram soğutması gerek gpu soğutması gayet yeterli. Gigabyte dışında alacağım tek model Sapphire Nitro modeli olurdu.
Memnun musunuz peki ?
Hocam size de cevap vermiş olayım :)

Son düzenleme:
Bende sizin ekran kartınızdan aldım memnun musunuz ? çökme, donma, ısınma gibi bir sorunla karşılaştınız mı ?
Kusura bakmayın yeni gördüm. Şu ana kadar hiçbir oyunda ekran kartıyla alakalı bir çökme ya da donma yaşamadım. Warzone'da arada bir çökme yaşıyorum ancak bunu 2080ti'ı olan arkadaşım da yaşıyor, normal yani.
Nadiren bilgisayarı ilk başlattığımda donma sorunu yaşıyorum. Resetlediğimde düzeliyor. Wattman ayarı hatası oluyor genelde. Ancak dediğim gibi bir resete bakıyor :)
Isınma mevzusuna gelince de iyi bir hava akışı olan kasada mümkün değil ısınmıyor. Kasamın hava akışı hiç iyi değil o yüzden de 80 dereceleri görebiliyorum ancak kasanın kapağını açtığım an 65-68 derece arası oluyor.

Kusura bakmayın yeni gördüm. Şu ana kadar hiçbir oyunda ekran kartıyla alakalı bir çökme ya da donma yaşamadım. Warzone'da arada bir çökme yaşıyorum ancak bunu 2080 Ti'ı olan arkadaşım da yaşıyor, normal yani.
Nadiren bilgisayarı ilk başlattığımda donma sorunu yaşıyorum. Resetlediğimde düzeliyor. WattMan ayarı hatası oluyor genelde. Ancak dediğim gibi bir resete bakıyor :)
ısınma mevzusuna gelince de iyi bir hava akışı olan kasada mümkün değil ısınmıyor. Kasamın hava akışı hiç iyi değil o yüzden de 80 dereceleri görebiliyorum ancak kasanın kapağını açtığım an 65-68 derece arası oluyor.

Ben durumu şu şekilde düzelttim, 10 gündür sıkıntı yaşamıyorum. İlk olarak Corsair güç kaynağını servise yolladım Coil Whine çıktı çünkü. Sonra seasonal marka güç kaynağı aldım 8 pin ve 6 pin girişlerini ayrı 2 kabloda bağlayıp, driver sürümünü'de 20.9.1 olarak güncelledim. Kablo olayını bir forumda gördüm yüksek güç tüketen ürünlerde öneriliyordu. Hatta Reddit'te konu gördüm bunla ilgili bakalım inşallah sorun yaşamam...

Ben durumu şu şekilde düzelttim, 10 gündür sıkıntı yaşamıyorum. İlk olarak Corsair güç kaynağını servise yolladım Coil Whine çıktı çünkü. Sonra seasonal marka güç kaynağı aldım 8 pin ve 6 pin girişlerini ayrı 2 kabloda bağlayıp, driver sürümünü'de 20.9.1 olarak güncelledim. Kablo olayını bir forumda gördüm yüksek güç tüketen ürünlerde öneriliyordu. Hatta Reddit'te konu gördüm bunla ilgili bakalım inşallah sorun yaşamam...
Sistemlerimiz anahatlarıyla aşağı yukarı aynı,bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.Yaşayacağın en büyük sıkıntı işlemci fanı özelinde olacaktır. Maalesef fazla ısınıyor 3600/3600x.
Gigabyte özelinde canımı sıkan tek ve gerçekten büyük bir problem bence RGBFusion programı ekran kartımı görmüyor. İlk kurduğum zaman görüyordu ancak son 4-5 aydır hiçbir şekilde çözümünü bulamadım. Program sadece RAM ışıklandırmasını görüyor ancak üstünde oynama yapamıyorum.

Ayriyeten 20.9.1'den hiç memnun değilim. Wattman hatasını bu sürümde daha sık almaya başladım.

Sistemlerimiz anahatlarıyla aşağı yukarı aynı,bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.Yaşayacağın en büyük sıkıntı işlemci fanı özelinde olacaktır. Maalesef fazla ısınıyor 3600/3600x.
Gigabyte özelinde canımı sıkan tek ve gerçekten büyük bir problem bence RGBFusion programı ekran kartımı görmüyor. İlk kurduğum zaman görüyordu ancak son 4-5 aydır hiçbir şekilde çözümünü bulamadım. Program sadece RAM ışıklandırmasını görüyor ancak üstünde oynama yapamıyorum.

Ayriyeten 20.9.1'den hiç memnun değilim. Wattman hatasını bu sürümde daha sık almaya başladım.

Gerçekten sinir bozucu bir durum. O kadar para veriyoruz bu sorunlarla karşılaşıyoruz. Ben evden çalışmasam acele etmezdim, birde dolar faktörü var. Aldık bir kere yapacak bir şey yok. Evet ısınma sorununa gelince ben şuan ki stok fan ile Rdr 2'de ultrada 70 derece alıyorum. bazen 75 civarlarında oluyor. Ekim ayında Artic marka sıvı soğutma almayı düşünüyorum, gerçi hava soğutma kule tipi fan mı alsam bilemedim...

Gerçekten sinir bozucu bir durum. O kadar para veriyoruz bu sorunlarla karşılaşıyoruz. Ben evden çalışmasam acele etmezdim, birde dolar faktörü var. Aldık bir kere yapacak bir şey yok. Evet ısınma sorununa gelince ben şuan ki stok fan ile Rdr 2'de ultrada 70 derece alıyorum. bazen 75 civarlarında oluyor. Ekim ayında Artic marka sıvı soğutma almayı düşünüyorum, gerçi hava soğutma kule tipi fan mı alsam bilemedim...
Kasanın görselliği için ekstradan bir sürü para harcıyoruz. Kule tipi fan alarak estetiği bozmak bana saçma geliyor açıkçası.
Ben de uygun bir zamanda 240 veya 360mm bir sıvı soğutma alacağım. Hem kasa ile uyumlu olsun diye,hem de arkadaş memnuniyeti nedeniyle xigmatek'in sıvı soğutmasını düşünüyorum ben de.
Bu RGB olayı gerçekten can sıkıyor. Mavi ışıklandırmada kaldı öyle aylardır mavi yanıyor ekran kartı :)

Geri
Yukarı