RX 5700 XT oyunlarda donuyor ve ekran kararıyor

Draugluin0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
2 hafta önce MSI GAMING X RX 5700 XT aldım. Aldığım ilk gün ekran karması ve donması olmuştu. Garantiye gitti geldi, VBIOS güncellemesi yapmışlar ve normal benchmark yapmışlar, bir sıkıntı görmemişler. Ben de benchmark testi yaptığımda sorun olmuyor fakat oyunlara girince 10 dk. oynadıktan sonra bılgısayar ya kilitleniyor ya ekran kararıyor. Sorun neden olabılır? Sistem bilgim i5-9400F, MSI Z390 Tomahawk, 1000W 80+ Gold Zalman PSU, 3000MHz 2x8 RAM. İade istedim, olmadı. Şu an video da çektim. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wattman hayırlı olsun.
Merhaba Arkadaşlar,
2 hafta önce MSI GAMING X RX 5700 XT aldım. Aldığım ilk gün ekran karması ve donması olmuştu. Garantiye gitti geldi, VBIOS güncellemesi yapmışlar ve normal benchmark yapmışlar, bir sıkıntı görmemişler. Ben de benchmark testi yaptığımda sorun olmuyor fakat oyunlara girince 10 dk. oynadıktan sonra bılgısayar ya kilitleniyor ya ekran kararıyor. Sorun neden olabılır? Sistem bilgim i5-9400F, MSI Z390 Tomahawk, 1000W 80+ Gold Zalman PSU, 3000MHz 2x8 RAM. İade istedim, olmadı. Şu an video da çektim. Ne yapmalıyım?
Güncel ve sorunsuz ( W.H.Q.L ) driver yükleyin, ekran kartı uygulamasından game modu kapatın o şekilde kullanın. Performansta bir değişiklik olmayacaktır. İleriye dönük sürücüler ile zamanla azalacaktır bu sorun.

Benim sistemimde de böyle bir sorun oldu oyun esnasında yükte iken genelde. Ekran gidiyordu ama oyun sesleri gelmeye devam ediyor ve GPU fanlar %100 çalışıyordu. Chipset güncelledim şimdilik düzeldi gibi.
GTX1650S.

Driverdan kaynaklı olabilir. Bende de 5700xt var. 20.4.1 veya 4.2 driverini kullanıyorum. Güncel driverlarda çok crashladiği oluyor
Driverdan kaynaklı olabilir. Bende de 5700xt var. 20.4.1 veya 4.2 driverini kullanıyorum. Güncel driverlarda çok crashladiği oluyor
Veya güncel biosta da sorun olabiliyor. Şahsen kendi sistemimde de son sürüm biosu değil bir öncekini kullanıyorum.

Driverdan kaynaklı olabilir. Bende de 5700XT var. 20.4.1 veya 4.2 driverini kullanıyorum. Güncel driverlarda çok crashladiği oluyor

Veya güncel BIOS'ta da sorun olabiliyor. Şahsen kendi sistemimde de son sürüm BIOS'u değil bir öncekini kullanıyorum.

Bende RX 5700XT alcacağım Sapphire Nitro modeli iyi mi?

Geri
Yukarı