RX 580 CoD Warzone FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Auxillium

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi forumlar CoD Warzone oyununda normalde FPS'im 70 altını görmezken oyun için anlık FPS düşmesi oluyor bunun sebebi sistemim olabilir mi? Oyun 2 3 saniye takılıyor ve kendine geliyor çok nadir crash yiyorum.

Ryzen 3 1300X.
RX 580 8 GB.
12 GB RAM.

R5 1600 AF RX 580 4 GB ASUS Dual OC kullanıyorum sıcaklık artmamasına rağmen aynı sorunu PUBG Lite'da yaşıyorum ara ara FPS düşmeleri.

Arkadaşlar iyi forumlar CoD Warzone oyununda normalde FPS'im 70 altını görmezken oyun için anlık FPS düşmesi oluyor bunun sebebi sistemim olabilir mi? Oyun 2 3 saniye takılıyor ve kendine geliyor çok nadir crash yiyorum.

Ryzen 3 1300X.
RX 580 8 GB.
12 GB RAM.

Kanka 8+4 RAM kullanıyorsun sanırım. Dual Channel dene istersen AMD rahat etmen için Dual Channel şart. Ve RAM'in 3000MHz mi? Darboğaz sorunu yok gibi. İşlemcin ısındıgı için de olabilir. Aldığın değerlerde düşük sanki.FPS Düşmesi yetersiz bellek ve harici disklerden kaynaklıdır.Ramin yetersiz kalıyor olabilir.

Kanka 8+4 RAM kullanıyorsun sanırım. Dual Channel dene istersen AMD rahat etmen için Dual Channel şart. Ve RAM'in 3000MHz mi? Darboğaz sorunu yok gibi. İşlemcin ısındıgı için de olabilir. Aldığın değerlerde düşük sanki. FPS düşmesi yetersiz bellek ve harici disklerden kaynaklıdır. RAM'in yetersiz kalıyor olabilir.

Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle 2400 MHz'de kullanıyorum 8 GB RAM ile aynı performanstaydı açıkcası yani oyun ilk maçlarda da aynı sonrakilerinde de aynı ısınma probleminden kaynaklanacağınıda düşünmüyorum haricilere bakacak olursak 120 GB SSD var sadece sistem oraya kurulu kaç RPM bilmiyorum HDD'im.

Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle 2400 MHz'de kullanıyorum 8 GB RAM ile aynı performanstaydı açıkcası yani oyun ilk maçlarda da aynı sonrakilerinde de aynı ısınma probleminden kaynaklanacağınıda düşünmüyorum haricilere bakacak olursak 120 GB SSD var sadece sistem oraya kurulu kaç RPM bilmiyorum HDD'im.
Kanka valla bakiyorumda 12 GB ram cod icin yetersiz istersen ayarlari düşüğe çek.

Hocam zaten ayarlar Low'da ekran çözünürlüğü 1280x760 fakat masaüstü ekranım 60 Hertz iken oyunda 75 kullanıyorum acaba bunun etkisi olabilir mi?
Sanmıyorum.Oyun ile alakalı olabilir ya da Ramin yetersizliğinden kaynaklı olabilir.Çok neden var açıkcası driverleri güncelle istersen.

casper excalibur g650
sistem: intel i7 7.nesil gtx 1050 4gb ekran kartı 250gb m3 ssd 8gbram
bu sistem yeterli olması gerekmiyormu arkadaşlar neden bende de aniden 70 60 fpsden bi anda düşüş olur sizce cevaplarsanız sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı