RX 580 Oyun Esnasında Ekran Kararıyor Fanlar Hızlanıyor

efarslannn

Centipat
Herkese cümleten iyi günler Ekran kartımda bir süredir yaşadığım bir sorun bu ama artık can sıkıcı olmaya başladı oyun esnasında özellikle yaşanıyor bu durum önce ekranım kararıyor arkadan oyunun sesleri gelmeye devam ediyor fanlarım hızlanıyor ve ben bilgisayarı düğmesinden kapatıp açana kadar geri gelmiyor bunun çözümü nasıldır ne yapmak lazım bir bileniniz var mı? Bunu sadece bazı oyunlarda yaptığını belirtiyim. GTA V, Forza Horizon 4 vb güç isteyen oyunlarda yapmazken ETS 2, Cities Skylines vb oyunlarda yapıyor olması çok anlamsız.
(Ekran kartı driverlarım güncel sürekli güncel tutmaya özen gösteriyorum)
Sistem:
Intel i3-8100
20 GB RAM
Sapphire RX580 Pulse 8 GB VRAM
600W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Onaylı sürüm. 20.9.1 olanı yükleyin.
Undervolt yaptım şimdi OCCT ve Furmark deneyeceğim. Daha sonra yazılımı güncellememde bir sakınca var mı?
Undervolt yaptım şimdi OCCT ve Furmark deneyeceğim. Daha sonra yazılımı güncellememde bir sakınca var mı?
Maalesef OCCT testinde 15-20 saniye durup yine aynı sorunu yineledi. Sanırım bu sorunun çözümü asla olmayacak ve bu ekran kartında kronik bir sorun haline gelmiş.

Son düzenleme:
Bilgisayar siyah ekrana düştüğünde yeniden başlatıyorsanız eğer, sıfırlanması normal.
20.4.2 sürümünü kurdum, dediğiniz undervolt ayarlarını yaptım testi başlatacağım.
20.4.2 sürümünü kurdum, dediğiniz undervolt ayarlarını yaptım testi başlatacağım.
Değişen bir şey olmadı yine aynı kapanma ve fan hızlanma durumları. Bu devirde zor olsa da NVDIA bir ekran kartına geçmem daha iyi olacak sanırım. Başkalarının konularında da çözüm bulamadım.

Son düzenleme:
Bir süredir giremiyordum yeni gördüm cevabınızı. Sorunumun ekran kartından olduğuna eminim RAM'de sorun olduğunu hiç düşünmüyorum aynı sorunu yaşayanların çözüme ulaşamadağını gördüm tek çözüm değiştirip NVIDIA geçmek sanırım.
Aynı ramlerde bile sorun çıkabiliyor. Çıkartın öyle deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı