RX 580 Siyah ekran ve kilitlenme sorunu

Deneme yanılma yöntemini kullanarakda değer verebilirsiniz. Fazla değer vermek zararlıdır dikkat edin. Ama düşürmenin hiçbir zararı yok. En kötü oyun kapanıp hata veriyor ve Radeon yeniden başlıyor ayarlar sıfırlanarak. Kolay gelsin...
Gigabyte rx580 var 8gb görseldeki ayarları yaparak aynı fps performansında düşük ısımı görücem şimdi ( Isı olarak 73 74 gördüm en fazla oda küçük cam kapalıyken Kasam dark guardian fanlar 2 kademeli ben yavaş modda bu değerleri gördüm hızlı moda alırsam 70 geçmedi)
Sorum şu undervolt gerek varmı benim için yaparsam ne gibi kazanımım olur

Gigabyte rx580 var 8gb görseldeki ayarları yaparak aynı fps performansında düşük ısımı görücem şimdi ( Isı olarak 73 74 gördüm en fazla oda küçük cam kapalıyken Kasam dark guardian fanlar 2 kademeli ben yavaş modda bu değerleri gördüm hızlı moda alırsam 70 geçmedi)
Sorum şu undervolt gerek varmı benim için yaparsam ne gibi kazanımım olur

Amd ekran kartları daha yüksek watt çekerek yüksek performanslara oc yapılabilmesi icin Nvidia kartlara göre fabrika çıkışı yüksek volt değerleri verildiği gözlemlenmiştir. Biz bu değerleri bir kademe kısarak 5 derece daha serin ve performans olarak hiçbirşey kaybetmemek mümkün. Hatta internette gördüğüm bazı videolarda undervolt işlemi sonrası ufakta olsa fps artışı görüntülenen videolar var. 74 dereceler gayet normal ama yinede siz bilirsiniz undervolt işleminde herhangi bir sorun yaşayan görmedim ama yinede sorumluluk almak istemem. Azda olsa ekran kartınızın ömrünü uzatmanız mümkün teorik olarak. Bu işlemi "Msi Afterburner"dan Core voltage kısmını açıp - değer vermekte mümkün.

AMD ekran kartları daha yüksek Watt çekerek yüksek performanslara OC yapılabilmesi icin NVIDIA kartlara göre fabrika çıkışı yüksek Volt değerleri verildiği gözlemlenmiştir. Biz bu değerleri bir kademe kısarak 5 derece daha serin ve performans olarak hiçbir şey kaybetmemek mümkün. Hatta internette gördüğüm bazı videolarda undervolt işlemi sonrası ufakta olsa FPS artışı görüntülenen videolar var. 74 dereceler gayet normal ama yine de siz bilirsiniz undervolt işleminde herhangi bir sorun yaşayan görmedim ama yine de sorumluluk almak istemem. Azda olsa ekran kartınızın ömrünü uzatmanız mümkün teorik olarak. Bu işlemi "MSI Afterburner"dan Core voltage kısmını açıp - değer vermekte mümkün.

Değeri -100 yaptım fazla mı yüksek sizce.

Yeni konular

Geri
Yukarı